NÁZOR: Autonehoda dcery Stanislava Grosse spustila mediální lynč. Patřit mezi zlatou mládež se v ČR neodpouští

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Grossova Denisa
Zdroj: Nextfoto

Dcera expremiéra Stanislava Grosse měla v pondělí autonehodu. Na mokré vozovce zřejmě dostala smyk a narazila do protijedoucího vozidla. Bulvár se toho okamžitě chytil a udělal z nehody příběh měsíce, ve kterém se ale objevila nejedna nesrovnalost. Je příslušnost ke zlaté mládeži automaticky zločin? Nebo co to vlastně znamená?

„Denisa Grossová měla vážnou nehodu“, „Grossová zrušila luxusní audi“, „Denisa Grossová nabourala audi za téměř dva miliony“ – takovéto titulky zdobily v pondělí domovské stránky předních českých bulvárů.

Hned na začátku se nabízely dvě otázky: kdo je Denisa Grossová a proč by někoho mělo zajímat, že měla autonehodu? Odpovědi ale nejsou tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

Proč vlastně Denisa zajímá bulvár?

Jak je snadné odvodit, Denisa je dcerou někdejšího premiéra z řad ČSSD Stanislava Grosse. Jeho slibná politická kariéra byla v roce 2005 ukončena nevyjasněnými majetkovými poměry, které vedly až k jeho rezignaci.

Gross zemřel v pouhých 45 letech, trpěl totiž amyotrofickou laterální sklerózou (ALS).

Podle medailonku na webu Extra je Denisa několikanásobnou mistryní ČR i světa ve stepu a věnuje se také tanci a fotografování.

„Po smrti otce přišla se sestrou i matkou k pohádkovému bohatství, které jim umožňuje soustavné cestování po celé planetě,“ doplňuje ještě její obraz bulvární web.

Z výše uvedeného jsme se ale spíše nedozvěděli, proč by někoho měla její autonehoda zajímat. Denisa navíc není kdovíjak známá ani na sociální sítích.

Oproti své mladší sestře Natálii, která hraje v pražských muzikálech a občas je vidět i v televizi, má třetinu sledujících na instagramu a téměř o polovinu méně na tiktoku.

Ačkoliv ji s trochou nadsázky můžeme považovat za příslušnici takzvané zlaté mládeže, žádné větší skandály za sebou nemá. Občas bulvár zveřejní její fotografie v plavkách z instagramu, občas napíše, s kým randí. Zkrátka nic světoborného.

Noviny se kauzy okamžitě chytly

Přesto většina českého bulváru neváhala a ihned informovala o její autonehodě. Samozřejmě média nezapomněla zdůraznit, že bourala luxusním vozem, které stojí až dva miliony. Jako kdyby byl rozdíl, když bourá člověk v audi nebo v renaultu.

Expres navíc přišel s očitým svědkem, který se neváhal podělit o podrobnosti. „V ulici Mezichuchelská slečna Grossová vjela do mokré zatáčky, jela ‚jako prase‘ a napálila to do rodiny v bílém volkswagenu,“ uvedl. Její spolujezdec měl být odvezen rovnou do nemocnice.

Veřejnost měla jasno

Tyto informace okamžitě přinesly přímo bouřlivé reakce. „Málem si díky své blbosti zabila rodinu. Doufám, že jsi se vytrestala dost, protože tohle je už přes čáru,“ napsal jí přímo pod fotografii na instagram uživatel Ondřej.

„Takový auto pro tak mladou (a rozmazlenou) dívenku, to nemohlo dopadnout lépe. Spíš ať si gratuluje k tomu, že to nedopadlo hůře,“ napsal pod článkem jeden z diskutujících.

„Ona si myslí, že když je Grossová, že se jí všechno vyhne. Kdyby jela, jak měla, tak se to nestalo. Taky mohla zabít nevinné lidi,“ uvedla pro změnu paní Věra.

Starší Grossova dcera pak na instagram nahrála své vyjádření. Podle svých slov nejela v autě, které nabourala, rodina, ale dvě ženy.

Nikdo z jejího auta ani z toho druhého nepožádal o lékařskou pomoc. Důvodem její nehody nebyla neohleduplná jízda, ale mokrá silnice.

Presumpce neviny ve veřejném prostoru zřejmě neexistuje

Jediný, kdo má pověření zjistit, potažmo ohodnotit, jak Denisa jela, je policie.

Reakce komentujících, ale i samotných médií připomíná spíše nesmyslný hon na čarodějnice. Být považován za zlatou mládež totiž není, ačkoliv se to mnohým nelíbí, zločinem.

Když pak média začala řešit, že se při svém vysvětlování ve stories „příliš smála“, tak to už svou absurdností připomínalo zápletku z díla Alberta Camuse Cizinec.

Zdroj: Extra, Expres, Instagram, TikTok, iDNES

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články