Názor: Aleš Brichta působí jako zapšklý jedinec, kterého štvou všichni okolo

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
ales brichta
Zdroj: Profimedia

Dlouhé vlasy, tmavé sluneční brýle, tričko ideálně s nějakou lebkou nebo rukou ukazující neslušné gesto – to je rádoby drsný hudebník Aleš Brichta. Svůj chraplavý hlas využívá nejen při zpěvu rockových písniček, ale také k tomu, aby lidem řekl, co si o nich myslí. Jestli jim to říká do očí, nebo vzkazuje přes média, je mu očividně celkem jedno. Ani v jednom případě si nebere žádné servítky.

Tento text obsahuje názor autorky.

Ve své autobiografii s názvem Ztráty a nálezy se Brichta rozhodně nebál ukázat svou pravou tvář. Jak popisuje Musicserver, ostrými slovy v ní nešetří. To on ale nedělá ani v reálném životě, takže je autobiografie alespoň opravdu autentická.

Podle recenze na serveru iDNES vznikla kniha především proto, aby si mohl Brichta pořádně rýpnout do těch, kteří se mu v životě něčím znelíbili. Očividně to ale nebylo dost, protože i nadále kolem sebe hází jednu nadávku za druhou a nedělá si hlavu s tím, jak to působí na jeho fanoušky. Nebo si možná myslí, že si je tím získá na svoji stranu?

Dříve byl Brichta jednoduše uznávaný rocker, kterého milovaly davy. To sice platí z velké části i dnes, on se ale možná bojí, že fanoušky ztrácí, a tak se pokouší ukázat jim, že je stále ten drsňák, co nemá problém všechno říct na rovinu. Spíš ale působí jako zapšklý jedinec, kterého štvou všichni okolo.

Mají to v rodině

O tom, že pro nějakou tu nadávku nejde daleko ani Brichtova žena, nedávno přesvědčil fanoušky Blesk. Ten totiž uveřejnil rozhovor s Brichtovou partnerkou, která se rozpovídala o hudebníkových zdravotních problémech. A podle jejích slov je to prů*er.

Kvůli zdravotním problémům musel Brichta například nedávno nasadit dietu. Jeho žena, která mu vaří a stará se o něj, s tím má prý hodně starostí. „Je to obrovský prů*er a hodně práce. Musím přemýšlet, co můžu, co nemůžu. Počítat, kolik je sacharidů v tom a v tom,“ postěžovala si v listopadu, jako kdyby to na všem bylo to nejhorší.

Právě zdravotní problémy mají zřejmě na Brichtovu psychiku vliv. Občas se asi není čemu divit, že kolem sebe tak kope. Nemůže si už jen tak sednout s přáteli na pivo nebo povečeřet pořádný steak, takže má zkrátka náladu pod psa.

Chcípni, kriple

Brichta měl navíc donedávna na facebooku profil, na kterém sdílel zážitky ze svého osobního i hudebního života. Někdo ho ale nahlásil, na základě toho mu byl profil smazán. Hudebník tak nevratně přišel o velkou část svých vzpomínek.

„Nějaký zakomplexovaný blbec napsal na facebook, že žádá o odstranění mého profilu, protože to vůbec nejsem já. Říkal jsem si: Kdo asi tak jsem? Jsem Putin, nebo kdo mám jako být? Nevím, co to bylo za pitomce. Nevím proč, co to bylo za kripla. Někdo si zřejmě léčil nějaký komplex,“ pustil se do viníka Brichta v Blesku.

Na dotaz, co by člověku vzkázal v případě, že si čte rozhovor s ním, odpověděl Brichta dvěma slovy: „Chcípni, kriple!“

I kdyby měl sebevětší důvod, takhle silná slova se nejspíš nehodí ani na drsného rockera. Kolik lidí asi tak svým srdceryvným příběhem s drsnou poznámkou na závěr zaujal?

Zdroj: Blesk, iDNES, Musicserver

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články