Natáčení Šíleně smutné princezny doprovází tajemství. Jaký vztah spolu měli Neckář a Vondráčková?

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
helena vondrackova
Zdroj: Profimedia

Pohádka Šíleně smutná princezna je velmi oblíbeným snímkem, který si na Vánoce pustí snad každý. V pohádce se navíc sešly dvě velké pěvecké hvězdy – Helena Vondráčková a Václav Neckář.

Mnoho lidí ale netuší, jaké bylo ve skutečnosti natáčení a jaký mezi sebou měli vztah. Před kamerou ale byli profesionálové a bylo vidět, že si herecky i kolegiálně velmi sedli. Vedle sebe se přitom měli objevit už dříve v jiném, dokonce oscarovém snímku.

Menzelovi se nezdál výškový rozdíl mezi nimi

Helena Vondráčková je téměř o hlavu vyšší než zpěvák, proto se režisér Jiří Menzel rozhodl je do projektu Ostře sledované vlaky neobsazovat. Proto se společně před kamerou sešli až právě v oblíbené pohádce. Režisér snímku Bořivoj Zeman měl o obsazení hlavních rolí jasno. Výšku naštěstí neřešil.

Heleně se tím navíc splnil dětský sen: „Strašně mě to potěšilo, splnil se mi dětský sen. S mojí kamarádkou jsme si neustále hrály na princezny, mamince jsme vytahovaly šaty, boty a různé korále. Tenkrát pan režisér Zeman oslovil ředitele divadla Darka Vostřela, jestli by nás oba s Vaškem Neckářem uvolnil pro natáčení.“

Vondráčková ještě dodala: „Aby si pojistil jeho souhlas, nabídl mu roli jednoho z rádců ve dvojici s panem Josefem Kemrem.“ Určitě jste si také všimli, že Neckář hraje prince Václava, zpěvačka princeznu jménem Helena. Jejich jména tak zůstala nezměněna. Helena přiznala, že se při natáčení cítila velmi dobře.

„Na setkání s těmito filmovými velikány ráda vzpomínám. Velice jsem milovala Stellinku Zázvorkovou, která se o mě starala jako opravdová chůva. Vždycky byla milá a usměvavá. Stejně jako můj filmový tatínek, král, Bohouš Záhorský,“ uvedla Vondráčková pro ženy.iprima.cz.

Mladí zpěváci mezi osvědčenými herci

„Z pana Marvana jsem měla respekt, ale my jsme spolu vlastně ani moc obrazů netočili. Jinak všechno probíhalo v příjemném a přátelském ovzduší a natáčeli jsme všichni rádi, s láskou. Jediné, co mě nebavilo, to bylo všechno to líčení a přípravy. Navíc to probíhalo brzy ráno a my jsme měli předtím večerní představení, takže jsem někdy v maskérně usínala,“ přiznala svou slabinu zpěvačka.

„Ale milovala jsem všechny ty krásné kostýmy, které vytvořil Jan Skalický.“ Natáčení pohádky probíhalo hlavně v letních měsících, takže herci navštívili různá místa – zámky, zámecké zahrady a další pamětihodnosti. „Nádherné to bylo v zámecké zahradě v Blatné v jižních Čechách, stejně tak na zámku v Bojnicích na Slovensku. Od té doby, když tam jedu vystupovat, se na ten zámek ráda dívám,“ prozradila zpěvačka.

Také zpěvák zavzpomínal na natáčení a stejně jako Vondráčková se také on cítil mezi ostatními herci jako doma. Na pohádku se dokonce rád sám podívá. „Mám radost, že písničky, které vznikly už v roce 1967 si zpívají děti po několik generací. Co se týče vzpomínek na natáčení, rád jsem jezdil na koních, a tak mě tedy pan režisér Bořivoj Zeman posadil na krávu bez sedla. Jmenovala se Máňa,“ pamatuje si Neckář.

Pokud si ale myslíte, že Helena s Václavem ve skutečnosti byli milenci, realita je jiná. Jejich vztah byl po celou dobu vyloženě přátelský a nikdy nepřekročil tuto hranici. Je ale vidět, že k sobě mají blízko, a pohádce to dodává na důvěryhodnosti.

Zdroj: ženy.iprima.cz

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články