Naivní šprtka Lenka Plačková vyměnila na čas tlusté brýle za nemocniční plášť

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Lenka Plackova
Zdroj: Profimedia

Silvestr si mnoho z nás spojí s tradičními televizními scénkami, které se před lety na poslední den v roce pravidelně vysílaly v televizi. Oblíbené byly například pořady s Ivanem Mládkem, s jehož Banjo Bandem vystupovala také Lenka Plačková. Pamatujete si na ni ještě?

Lenka Plačková se proslavila především vystupováním s brýlemi se silnými skly a s vizáží i chováním naivní a tak trochu natvrdlé šprtky. Dělala si ze sebe legraci v mnoha ohledech a lidé se mohli smíchy potrhat. Co dělá herečka dnes?

Stala se zdravotní sestrou

Na své působení v zábavných pořadech po boku Ivana Mládka vzpomíná dnes Lenka s úsměvem.

„Doteď lituju každého večera, kdy jsem se na noc zbytečně vracela domů a neužila jsem si každoměsíční mejdan, který jsme měli při dvoudenním natáčení. Bylo to výborné a zábavné. V dnešní době téměř neopakovatelné, protože jednotlivé televize nemají peníze na to, aby se takto velkolepě natáčelo,“ cituje její slova TV Guru.

Během koronavirové pandemie začala Lenka pracovat jako zdravotní sestra. Bez kvalifikace dělala pouze pomocnou sílu, věnovala se především administrativě na počítači. I tak si ale práci velmi užila a měla pocit, že pomáhá lidem.

„Práce mi vyhovuje, mám pocit, že jsem typ, který lidi uklidňuje. Snad to starým lidem na vesnici, kteří se nákazy bojí, pomáhá. Jsem ráda, že s nimi můžu spolupracovat,“ uvedla.

Změnila jméno

Dnes vystupuje Lenka pod příjmení Hraj, které si změnila podle svého manžela. S tím vychovává syna Daniela a dceru Lauru. Původně si jméno nechala své, jenomže to provázely mnohé problémy.

„Dcera totiž slyšela, že se představuju jako Plačková, tak se tak také začala představovat. To se ale nelíbilo tatínkovi, tak jsem své rodné příjmení dala pryč,“ svěřila se herečka pro Aha!

Dnes se Lenka příležitostně věnuje vystupování a bavení lidí. Nadále vystupuje s Banjo Bandem Ivana Mládka. Bez silných brýlí by ji ale poznal málokdo. Ve svých 48 letech vypadá skvěle.

Zdroj: Super, Blesk, TV Guru, Aha!

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články