Naivní kadeřnice z Discopříběhu Jaroslava Stránská se dodnes vyrovnává se ztrátou dcery. Už nikdy znovu neotěhotněla

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Jaroslava Stranska
Zdroj: Profimedia

Život se s ní rozhodně nemazlí. Zažila věci, které si většina z nás nedovede a ani nechce představit. I přesto se však herečka Jaroslava Stránská stále usmívá. Čím vším si tato krásná a křehká žena prošla? A jak se jí daří udržovat si pozitivní přístup k životu?


Po své velké roli v Discopříběhu se herečka Jaroslava Stránská vytratila z veřejného života a dlouho o ní nebylo slyšet. Když se pak po mnoha letech vrátila na televizní obrazovky v seriálu Policie Modrava, muselo si mnoho diváků její jméno vyhledat, aby si připomněli, o koho se jedná.

Dceru našla v postýlce mrtvou

Věkem doslova zkrásněla a málokdo by tak tušil, čím vším si prošla za dobu, kdy o ní nebylo slyšet.

Herečka poprvé otěhotněla již na škole a porodila krásnou holčičku, ale té nebyl dopřán dlouhý život. V pouhých 6 měsících dcera zemřela na syndrom náhlého úmrtí kojence. Syndrom je velmi zákeřný v tom, že přichází naprosto nečekaně a nelze jej předvídat.

Ztráta dítěte byla pro ni a manžela tak náročná, že se nakonec rozvedli a šli každý svou cestou. Vzpomínky však zůstaly stále bolestivé. Zvláště i proto, že Stránská již nikdy znovu neotěhotněla.

„Nejde se s tím smířit, nesmíříte se s tím do smrti. Pořád vám to něco připomíná, když například vidíte kamarádky, že už mají vnoučata. Je to opravdu těžké,“ říká herečka i po více než třiceti letech.

„Pokoušela jsem se o další dítě nespočetněkrát, byla jsem na osmi operacích, byla jsem několikrát na umělém oplodnění. Pícháte si do sebe hormony, nic zdravého to není, ale udělala jsem pro to maximum, co jsem mohla. Bohužel to nevyšlo,“ popsala náročnou cestu k vysněnému dítěti, která však neměla šťastný konec.

O své bolesti mluví otevřeně

Se smrtí dítěte se každý smiřuje svým způsobem. Herečce pomáhalo a pomáhá o svém zážitku mluvit.

„Dělám to hlavně kvůli lidem, kteří jsou ve stejné situaci. Psala mi spousta žen, které zažily něco podobného, a napsaly mi, že děkují, že vědí, že v tom nejsou samy. Že se to stává i jiným lidem. Že jsem jim tímto pomohla,“ uvedla v jednom z rozhovorů.

„Pořád si říkáte, jak by vypadala, co by asi dělala, jestli by už měla děti. Je to hrozně těžké. Každý se s tím musí vypořádat po svém. Ženy, které mohou mít děti, tak jim to vynahradí další dítě, těm se ta bolest trošku potlumí,“ říká herečka.

Herečka je však i přes tuto nepřízeň osudu velmi pozitivní a usměvavá. Jak to dělá?

„Je pravda, že teď se pořád chechtám. Nemůžete se v tom furt utápět. To by vás z toho klepla pepka,“ vysvětlila v rozhovoru pro Aha!

Štěstí se na ni usmálo alespoň tím, že jí osud přivedl do života životní lásku a s ní i nevlastní dceru.

Zdroje: Expres, Aha!

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články