Naďu Urbánkovou znásilnil vlastní otec. Dlouho netušila, co se tehdy na půdě stalo

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
nada urbankova
Zdroj: Nextfoto

Naďa Urbánková patřila mezi naše významné zpěvačky a rozdávala radost všem okolo. Sama ale skrývala smutek a hrůzné tajemství, které ovlivnilo její život. Znásilnil ji totiž vlastní otec. Problémům stejného charakteru se navíc nevyhnula ani její jediná dcera Jana, která upozornila na nevhodné chování Jana Cimického.

Naďa Urbánková napsala ve spolupráci s novinářem Dušanem Spáčilem knihu A příště lépe.

Vlastní otec ji znásilnil

V ní popsala hrůzný zážitek s vlastním otcem Emilem Balabánem, který onemocněl po jejím narození. Co přesně mu bylo, to zpěvačka neví, ale když začala chodit do školy, otec nastoupil do invalidního důchodu.

Po návratu ze školy si prý sedávala na jeho postel a vyprávěla mu, co se ve škole stalo a co je nového.

„Jednou mě ale táta vzal nahoru na půdu. Sedl si tam na židli a řekl mi: Pojď sem a posaď se na mě. A prostě mě znásilnil. Hrozně to bolelo. Začala jsem nejdřív plakat a pak strašně moc křičet. On na mě řval, že jestli to někomu řeknu, tak mě zabije,“ popsala svůj hrůzný zážitek zpěvačka.

Tento zážitek poté vytěsnila a dále žila s rodiči v rodinném domku. Jednou zase přišla ze školy a recitovala mu báseň na vánoční besídku, když otec najednou přestal dýchat.

Právě kvůli otci se rozhodla studovat zdravotní školu a stala se diplomovanou zdravotní sestrou.

Otec ovlivnil její vztah k mužům

Teprve po letech jí došlo, co jí táta udělal, když se vdávala jedna dívka ve vesnici.

„Když se tenkrát na vesnici dívka vdávala, bylo jasné, že musí být panna. Ptala jsem se, co to je být panna – a ty starší a zkušenější mi to vysvětlily. Příšerně jsem se tehdy vyděsila. Došlo mi, co mi tehdy táta udělal,“ prozradila dále zpěvačka moment, kdy jí všechno došlo a kdy začala otce nenávidět.

Dlouho prý nesnesla nikoho vedle sebe a do devatenácti let vydržela maximálně polibek. Poté potkala během angažmá ve Východočeském divadle v Pardubicích svého manžela Karla Urbánka a jejich manželství trvalo osm let. Během manželství dokonce otěhotněla, ale bohužel dítě nedonosila.

Když se rozjela její kariéra v Praze, potkala svého druhého osudového muže, Josefa Abrháma. Přála si s ním mít dítě, ale on se na otcovství necítil a vztah se nakonec rozpadl, když zpěvačka zjistila, že se stýká s Libuší Šafránkovou.

Svého jediného dítěte, dcery Jany, se zpěvačka dočkala až s třetím osudovým mužem Janem Nemejovským.

Těžkosti snášela s nadhledem

„Proplakala jsem si hektolitry slzí, spolykala tuny hořkosti. Měla jsem pocit, že visím na šibenici, že jsem hluboko pod vodou a nevidím paprsek sluníčka a že už ho možná ani neuvidím. Pánbůh je ale všemocný, on to má vymyšlené. A když ti dá navíc sílu mít to, co jsem dostala do vínku já, a přes všechny rány a facky osudu najít optimismus, tak když to shrnu, kromě několika nezdarů byl ten život krásný,“ prozradila k tomuto období v pořadu 13. komnata.

Dcera Jana ji prý podporovala v tom, aby se svěřila se svým hrůzným zážitkem s otcem.

„Maminku znásilnil její vlastní otec, když jí bylo osm let. Myslím, že se to asi odpustit nedá. Člověk to může nějakým způsobem pochopit, aby si to sám v sobě nějak vyřešil,“ řekla Jana v rozhovoru v talkshow Na Kafeečko.

Bohužel, smutný osud se nevyhnul ani jí. Právě Jana Fabiánová je totiž ta, která upozornila na nechutné praktiky Jana Cimického a díky její zpovědi dostaly odvahu i další oběti známého lékaře.

Nadě Urbánkové se nakonec stal osudným koronavirus, který si ve spojení s oslabením z rakoviny vyžádal tu nejhorší daň a zpěvačka zemřela 3. února 2023.

Zdroje: Blesk, Česká televize, Na Kafeečko

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články