Naďa Urbánková a Jana Fabiánová si prošly zneužíváním. Jedna ze strany otce, druhá váženého psychiatra

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Urbankova Fabianova
Zdroj: Profimedia

Dcera zpěvačky Nadi Urbánkové Jana Fabiánová na sklonku loňského roku obvinila psychiatra Jana Cimického ze sexuálního napadení. Mladá zpěvačka se rozhodla, že své mamince o zveřejnění kauzy raději neřekne. Nechtěla, aby to v ní vyvolalo bolestné vzpomínky na něco, co kdysi ona sama zažila.

Jana Fabiánová poprvé promluvila o svém bolestném zážitku v pořadu České televize 13. komnata. Tehdy se ale rozhodla nikoho nejmenovat.

Změnit své stanovisko se rozhodla ve chvíli, kdy byl psychiatr Jan Cimický navržen na státní vyznamenání, které měl převzít z rukou Miloše Zemana.

Po zveřejnění přišla smršť podpory i nenávisti

Zpěvačka se pak rozhodla už více nemlčet a na svůj facebook napsala, kdo ji napadl a jak přesně k události došlo. Prohlášení vyvolalo spoustu reakcí. Ne všechny byly zrovna pozitivní.

Jana tak nakonec své prohlášení smazala, což pro mnohé bylo důkazem toho, že si za svými slovy nestojí. Posléze se ale pak začaly přidávat další pacientky, které měly s lékařem špatnou zkušenost.

Mamince se raději nesvěřila

Sympatická blondýna však podobnou reakci čekala. Jak se svěřila Seznam Zprávám, už bezprostředně po napadení ji před ohlášením varovala její maminka, neboť se bála, že by se to nakonec celé obrátilo proti její dceři.

Jana své mamince o úmyslu svůj zážitek zveřejnit nakonec neřekla. A měla pro to dobrý důvod. „Ona by mi nepomohla a jenom by ji to trápilo, takže jsem se snažila ji do toho vůbec nezatahovat. Maminka si prožila zneužívání ze strany otce, když byla dítě,“ vysvětlila Blesku.

Urbánkovou znásilnil její otec

S pohnutou rodinnou historií se svěřila kdysi sama Naďa Urbánková ve své autobiografii A příště lépe. „Jednou mě táta vzal nahoru na půdu. Sedl si tam na židli a řekl mi: ‚Pojď sem a posaď se na mě.‘ A prostě mě znásilnil,“ napsala zpěvačka.

„Vůbec jsem tehdy nevěděla, co se děje. Hrozně to bolelo. Ani do tváře jsem mu neviděla, seděla jsem k němu zády. Začala jsem nejdřív plakat a pak strašně moc křičet. Tak, až se vyděsil a nechal toho. Nakonec jsem vylítla, utíkala pryč. On na mě řval, že jestli to někomu řeknu, tak mě zabije,“ popsala strašlivý zážitek.

Není proto divu, že chtěla Jana Fabiánová svou dvaaosmdesátiletou maminku ochránit před bolestnými vzpomínkami.

Zdroj: Blesk, NovinkySeznam zprávy,

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články