Naďa Konvalinková promluvila o svém dětství: Otec zbil matku do bezvědomí. V dětském domově nás potom šikanovali

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
nada konvalinkova
Zdroj: Profimedia

Nadě Konvalinkové je dnes 71 let. Ve svém životě dosáhla herečka dlouhé řady úspěchů, nejvíce si ji fanoušci pamatují pravděpodobně z filmu Adéla ještě nevečeřela. Její život ale nebyl vždy snadný. V dětství se potýkala s mnoha problémy, které ji rozhodně ovlivnily i do budoucna.

Hrála půvabné mladé dívky, později se přesunula k rolím maminek nebo samostatných žen. Ukázala, že je schopná si poradit prakticky s každým scénářem. Reálný život ale nebyl pro herečku zrovna procházkou růžovým sadem. A všechno to přitom začalo už v dětství.

Když byla Naďa ještě malou dívkou, její rodiče se rozvedli. A to za velmi dramatických okolností, kdy nechyběly nadávky, hádky, ale ani domácí násilí. Naďa se sestrou Ljubou tehdy skončily dokonce na rok v dětském domově. A na toto období tak herečka rozhodně nemá šťastné vzpomínky.

Hodně času trávily samy

Zhruba do nějakých osmi let bylo podle Nadi doma všechno zdánlivě v pořádku. „Do první, druhé třídy bylo všechno fajn. Jezdily jsme s babičkou na víkendy do Chrasti u Chrudimi, vyrůstaly v centru Prahy, hrály si,“ svěřila se podle deníku Aha! s tím, že se potom ovšem všechno změnilo.

„Maminka nás nechávala často samotné doma. Pamatuju si, že jsme měly za dveřmi stoličku a vyhlížely kukátkem, kdy se vrátí. Tatínka si v tom bytě v podstatě nepamatuju,“ vzpomíná Naďa. Pak přišla jednoho dne chvíle, na kterou nikdy nezapomene.

Strach o maminku

„Bylo mi asi deset, když došlo ke strašné hádce. Tatínek maminku zmlátil a já jsem viděla, jak ji v bezvědomí vytáhl za nohy z pokoje. Bála jsem se, že je mrtvá! Lila jsem na ni vodu a pak v noci jsem ji vedla na pohotovost,“ svěřila se herečka téměř se slzami v očích.

„Když jenom ležela a nehýbala se, měla jsem opravdový strach. Pak se ale maminka probrala, všude měla krev, vyražený zub a monokly,“ vypráví hrůzostrašnou historku žena, která na základě rozhodnutí soudů po této události skončila v dětském domově.

Šikana

V dětském domově bohužel ona i její sestra zažily další peklo. Ostatní děti je totiž šikanovaly. Podle online magazínu Lifee to mohlo být i tím, že se o Naďu a Ljubu jejich rodina alespoň trochu zajímala, zatímco jiné děti byly úplně samy. Za herečkou a její sestrou chodila babička, která si je dokonce brala na víkendy domů.

Trvalo to rok, než se rodiče konečně rozvedli. Poté byly dívky svěřeny do péče babičce už natrvalo. Nikdy ale nezapomněly na to, jak jejich otec mamince ubližoval, ani na to, jak je děti v dětském domově odmítly přijmout mezi sebe a místo toho je šikanovaly.

Zdroj: Lifee, Blesk, Aha!

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články