Na slavné zahradní party u Severů měla letos největší zastoupení rodina Štaidlů

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Ladislav a Artur Staidlovi
Zdroj: Profimedia

Tradiční zahradní party Borka Severy se letos konala po delší odmlce způsobené restrikcemi kvůli onemocnění Covid-19. Bujaré oslavy, že může party opět probíhat, však byly narušeny smutnou skutečností, že několik ze stálých návštěvníků party se již nedostaví.


Party se smutným nádechem

Od poslední party odešli do hvězdného nebe Karel Gott, Hana Zagorová či Ladislav Štaidl, od jehož smrti uplynulo jeden a půl roku.

Z pochopitelných důvodů nedorazil na sešlost Štefan Margita, který truchlí pro nedávno zemřelou Hanu Zagorovou. Ze stejného důvodu nedorazil ani její exmanžel Vlastimil Harapes.

I přesto se to na party hemžilo slavnými lidmi a setkání si tak nenechali ujít například Milan Kňažko či Dáda Patrasová. Ta dorazila bez svého manžela, který měl právě koncert na Slovensku.

Mezi hosty byla například i Marie Vrbová, manželka zesnulého textaře a básníka Pavla Vrby. Ten zemřel před jedenácti lety na cévní mozkovou příhodu právě po zahradní party u Severů. Jeho manželka si část popela nechala vložit do náhrdelníku a manžel je jí tak stále po boku.

Klan Štaidlů měl největší zastoupení

Na party dorazila i rodina zesnulého Ladislava Štaidla, který zemřel před rokem a půl na komplikace spojené s onemocněním Covid-19.

Rodina Štaidlů se přátelí s rodinou Severů již od dob, kdy žili v Německu, a je tedy jasné, že se setkání zúčastnili někteří členové velmi rádi.

Dorazila bývalá manželka Aňa Štaidlová se svými dětmi Karolínou a Jiřím. Nejmladší syn Jan se z party omluvil. Stejně tak nedorazil ani Artur Štaidl. Dcera Karolína s sebou však vzala své děti Lolu a Robina, a tak byli chybějící dva členové rodiny početně „nahrazeni“ a klan Štaidlů tak měl největší zastoupení.

„Jezdívali jsme k Severům nejen do Německa, ale i do Španělska. Naše děti se kamarádily, teď začneme už třetí generaci přátelství,“ neskrývala dojetí a nadšení Aňa Štaidlová.

Proč se omluvil Artur a nedorazil se svou partnerkou zavzpomínat s přáteli svého otce, není známo.

Zdroj: Blesk

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články