Muzikálový pěvec Marian Vojtko šokoval svým tetováním. Tohle byste na obličeji nechtěli

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
marian vojtko
Zdroj: Profimedia

Marian Vojtko na sebe poprvé upozornil v muzikálu Dracula, blýsknul se ale také v Krysařovi Daniela Landy nebo ve Fantomovi opery. Momentálně ho vzhledem k situaci v České republice na prknech, co znamenají svět, vidět nemůžeme, v kontaktu s fanoušky však zůstává prostřednictvím sociálních sítí. A na jedné z nich nedávno sledující pěkně potrápil.

Na selfie, kterou zveřejnil, má rozhodný, až trošku temný výraz, který koresponduje s tím, co má na sobě i na tváři.

„Tak jsem si dal taky udělat eine kleine kérku…,“ uvedl svůj příspěvek zpěvák. V něm ukázal nevšední tetování na obličeji, které některé lidi pěkně zmátlo.

Fanoušků se pak zeptal, zda ví, z jakého muzikálu snímek pochází, respektive o jakou jeho roli se jedná. A sledující už přišli s prvními tipy.

Radames a Aida

Nejčastěji padlo, že jde o muzikál Aida z pera sira Eltona Johna a Tima Riceho. Další tipy už jsou však spíše vtipného rázu – někdo věří, že snímek je z Kleopatry, někdo dokonce hádá, že je z Hry o trůny.

Správnou odpovědí je ale právě muzikál Aida. Vojtko v něm ztvárnil Radamese, jenž se vyzná k lásce ke titulní hrdince prostřednictvím slavné písně Radames’ Letter.

V této roli se alternoval s Václavem Noidem Bártou. Muzikál byl uveden v Hudebním divadle Karlín v říjnu roku 2012.

Ne každý ale pochopil, že se jedná o starší fotografii a tetování na obličeji je pouze nakreslené, tedy vytvořeno pouze pro účel Mariánovy role.

„Pěkně udělané, to je navždy?“ zděsila se například jedna sledující.

Věnuje se malbě

Marian si na otevření divadel a koncertních sálů bude muset ještě chvíli počkat. To mu ale nebrání v tom, aby se přestal věnovat umění.

Na svém Instagramu se podělil hned několika obrazy, které namaloval. Olejomalby vznikly v ateliéru Markéty Grimaux.

Pěvec zveřejnil fotografie z procesu i výsledná díla. Dle popisků u svých obrazů ho to velmi baví. Kdoví, třeba dá někdy přednost malbě před zpěvem.

Doba mu sice nepřeje, i tak má ale naplánované nějaké koncerty. S Pavlem Vítkem, Janem Křížem a Michalem Bragagnolem by se měl v blízké době v rámci projektu 4 Tenoři ukázat v Ostravě a Zašové.

Zda ale vystoupení proběhnou kvůli pandemii koronaviru, je ve hvězdách.

Autor: Alice Konopásková

Související články