Muzikál s hity Waldemara Matušky má za sebou kostýmovou zkoušku. Karolína Gudasová ve zlatých šatech jen září

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Laska nebeska muzikal
Zdroj: Profimedia

Velkému množství lidí divadlo doopravdy chybí. Minulý rok se většina představení odehrávala na letních scénách, na některá představení bylo potřeba dorazit v roušce. To diváky vůbec neodradilo a za kulturou vyrazili s chutí.

Waldemar Matuška byl československý zpěvák, herec a muzikant. Zemřel ve věku sedmdesáti šesti let na zápal plic. Za svůj život toho dokázal v uměleckém světě doopravdy hodně. Mezi jeho nejznámější hity patří Jó, třesně zrály, Růže z Texasu, Slavíci z Madridu a další.

Muzikál ve jménu velké hvězdy

V České republice se stalo tradicí psát muzikály, ve kterých se objevují hity známých interpretů. Produkce Divadla Broadway na nic nečekala a v minulém roce vypsala konkurz na muzikál Láska nebeská, který je Waldemarovi věnovaný.

Muzikál Láska nebeská není muzikálem, který by vycházel ze životního příběhu známého zpěváka. Děj muzikálové komedie je koncipován tak, aby ho Waldemarovy písně posouvaly a logicky do něj zapadaly.

Režie se zhostil Zdeněk Zelenka, který je znám spíše jako filmový režisér. V minulosti si již ale vyzkoušel režii představení Mefisto a Doktor Ox. Divadelní fanoušci se nemohou dočkat premiéry tohoto díla, aby zjistili, jak se Zdeňkovi režie povedla tentokrát.

Herci se ukázali v kostýmech

O kostýmy pro toto představení se postaral Roman Šolc. Před nedávnem se konala kostýmová zkouška, na které se objevili i známí herci, kteří se v představení objeví.

Peter Pecha, Josef Vágner a Karolína Gudasová společně zapózovali před objektivem. Karolína vypadá ve zlatých šatech skvěle, pánové pak v bílých kostýmech vypadají jako zaměstnanci pekárny.

Divadlo Broadway je velice oblíbeným divadlem hlavně kvůli muzikálům. V minulosti se zde hrál například muzikál Mýdlový princ, Adéla ještě nevečeřela nebo Kleopatra. Milovníci divadel pořádají autobusové zájezdy z celé republiky, aby se mohli zaposlouchat do oblíbených písní, a u chystaného muzikálu se očekává podobná reakce diváků.

Premiéra muzikálové komedie by se měla uskutečnit letos v září. Budeme doufat, že se s ohledem na epidemickou situaci zadaří, a herci si tak budou mít možnost po dlouhé době stoupnout na divadelní prkna.

Zdroj: Oficiální web muzikálu Láska nebeská
Autor: Štěpán Pacík


Související články