Monika Babišová podpořila manžela na tiskovce. Lidé se smějí jeho hlášce poté, co mu předala slovo

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
andrej babis monika babisova
Zdroj: Profimedia

Andrej Babiš společně s Petrem Pavlem postoupil do druhého kola prezidentských voleb. Velkou oporou v tomto složitém období je mu jeho manželka Monika Babišová, která při něm stojí nejen ve volbách, ale také byla na jeho straně při nedávném soudu.

Jsou spolu už skoro 30 let. Babišovi se brali v roce 2017, tedy po 23 letech společného života. Tehdy bylo na svatbu podle serveru Blesk pozváno přes 200 hostů a jednalo se o opravdu velkou akci. Od té doby matka dvou Babišových dětí několikrát ukázala, že skutečně stojí na jeho straně.

„Je pracovitý a chytrý, opravdu umí dřít,“ uvedla o svém manželovi v rozhovoru z roku 2021 pro Život v Česku. Dodala, že například urputnost po bývalém premiérovi zdědila i dcera Vivien.

Jediný problém prý je v jeho nedostatku času, který se jí ale Babiš snaží nahrazovat, když to je možné.

Vždy na jeho straně

„Někdy se mi podaří přijít domů trochu dřív, to si k ní nejradši sednu na gauč, koukáme na televizi nebo si povídáme, vezmu ji za ruku a vychutnáváme si tu chvilku spolu. Ona ví, že ze mě nemá smysl páčit, jak bylo v práci,“ uvádí Babiš.

V poslední době se ale i Monika čím dál častěji objevuje na veřejnosti. Dalo by se tak říci, že kvůli médiím nemá příliš soukromí ani jeden z nich. Monika byla například novináři často zpovídána ohledně kauzy Čapí hnízdo, ve které byl její muž obžalován.

Ona ale pro CNN Prima NEWS uvedla, že si je jistá, že manžel nic neprovedl. „Vím, že je všechno v pořádku. Jestli je tady spravedlnost – jako že doufám, že je – tak by rozhodně neměl být odsouzen,“ řekla před časem. Je tak vidět, že za svým mužem stojí ve všech situacích.

Na sociální síti si dělají legraci z Babišovy tiskovky

Když se začalo mluvit o Babišově kandidatuře na prezidenta, Monika uvedla, že moc ráda není. „Když už se ale rozhodl, tak ho samozřejmě podporuji. Přeju mu, aby vyhrál. Dělám, co je zapotřebí. Co se ode mě chce. Manžela jsem podpořila, už když oznamoval svou kandidaturu,“ upřesnila ale.

Po boku svého muže stála Monika i na sobotní tiskové konferenci, která se uskutečnila v době, kdy už bylo jasné, že Petr Pavel v prvním kole zvítězí.

Když na otázku novinářky odvětila, že svému muži drží palce, a předala mu opět slovo, Babiš potichu pronesl něco, co podle mnohých sledujících na tiktoku znělo jako: „Tak. A hubu drž.“

@ocaszahnuty #babis #monike #cesko #volby ♬ původní zvuk – Ohneta v bloku

I když nejspíš Babiš řekl ve skutečnosti jen „tak, vydrž“, dal mnoha lidem důvod, aby se znovu smáli jeho špatné češtině. Monika se nejspíš teď musí cítit trochu trapně.

Zdá se ale, že i tak svého muže bude nadále podporovat, ať už se nakonec prezidentem stane, či nikoli. Babiš na svém facebooku den po skončení voleb aktualizoval úvodní fotku, kterou věnoval právě své ženě.

Zdroj: CNN Prima NEWS, Blesk, TikTokŽivot v Česku, Facebook

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články