Módní policie: Olga Menzelová jako jedna z mála českých dam pochopila, jak pomocí módy podpořit Ukrajinu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
olga menzelova
Zdroj: Profimedia

Od počátku invaze Ruska na Ukrajinu již celá řada celebrit vyjádřila s napadenou zemí solidaritu. Někteří to dělají slovy, jiní podporují Ukrajinu finančně i či materiálními příspěvky. Jednou z cest, jak ukázat své myšlenky, je i volba outfitu na společenské akce. A právě tímto způsobem ukázala solidaritu Olga Menzelová.

V minulosti se řada českých dam ukázala na večírcích a společenských akcích v modro-žlutých šatech, málokterá z nich ale dokázala zároveň vytvořit model, nad nímž by se každý pozastavil. Olga Menzelová na své vlastní akci ale zazářila.

Filmová producentka uspořádala výstavu na počest svého zesnulého manžela, režiséra Jiřího Menzela. Na té byly k vidění například doposud nezveřejněné dopisy a další detaily z jeho života. Od hlavní osobnosti na výstavě se očekávala jistá elegance a ona svou úlohu splnila dokonale.

Mnoho žen, žádná ji nepřekonala

Obléknout se do žluté a modré barvy samozřejmě není jen nápad Olgy Menzelové. Například na Českém lvu 2022 se to podobnými outfity jen hemžilo. Ani Jitka Čvančarová ve svých slavných modrých šatech, ani Aneta Kernová a Olga Lounová, které se hezky sladily, ale neudělaly takový dojem, jako elegantní producentka.

Zatímco Český lev a další velké akce, které se nedávno konaly, byly barevných modelů plné, na výstavě pořádané Menzelovou se očekávala spíše jednoduchost a minimální výstřednost. I tak ale Olga dokázala zkombinovat model, kterým ukázala jednak to, že je krásná žena, jednak také svou solidaritu s Ukrajinou.

Dokonalý model

Ať už si na sebe člověk vezme cokoli, málokdy se dá říci, že by šlo o bezchybný model. V případě Menzelové je ale třeba vyseknout velkou poklonu. Umělkyně na sebe na výstavu oblékla delší tmavě modrou sukni a žlutou halenku, takže se sladila do barev Ukrajiny.

Aby ale nebyla výstřední příliš, doplnila celý model elegantním bílým svetříkem, který společenský model skvěle doplnil. Přes rameno pověsila Menzelová decentní černou kabelku a nezapomněla samozřejmě ani na módní doplňky. Dokonale sladila náhrdelník s náušnicemi i s lakem na nehty.

olga menzelova

Zdroj: Profimedia

Když to vše doplnila úsměvem a dokonalou pózou pro fotografy, bylo dílo dokončeno. Je pravda, že mnoho žen se už pokoušelo svým modelem ukázat, jak s Ukrajinou soucítí, jako jedna z mála českých dam ale právě Menzelová pochopila, jak na to.

Ačkoli pro ni byla vzpomínková výstava na manžela pravděpodobně citově velmi náročná, podle fotografií se zdá, že splnila její očekávání. Ona si tak den v rámci možností užila naplno. Fanoušci se už jistě nemohou dočkat, v jakém modelu se ve společnosti ukáže producentka příště.

Zdroj: Profimedia

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články