Módní policie: Martha Issová zářila na premiéře filmu, ve kterém si zahrála autistku

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
martha issova
Zdroj: Profimedia

Komedie Buko režisérky Alice Nellis přilákala do kin mnoho návštěvníků. Mezi nimi se objevila i Martha Issová, která si ve snímku zahrála jednu z hlavních postav. Kvůli ztvárnění autistky si předem velmi dobře nastudovala Aspergerův syndrom.

„Tereza má poruchu autistického spektra, konkrétně Aspergerův syndrom. Odstěhovala se na vesnici s maminkou, kterou hraje moje vlastní maminka,“ svěřila se Issová serveru Novinky s podrobnostmi o své filmové postavě.

„Je to lehce náročné. I když moje postava je celkem sociálně zdatná, ta maminka je unavená. Asperger umožňuje člověku velkou koncentraci na jednu věc, takže se daný člověk dostává do hloubek, do jakých se běžný člověk nemůže dostat. Někdy je to náročné spíše pro ty lidi okolo,“ doplnila.

Role pro ni rozhodně nebyla snadná, na druhou stranu se díky ní ale mnohé přiučila a doufá, že film dá něco nového do života divákům stejně tak, jako dal jí. Na jeho premiéru do pražské Lucerny dorazila v dobré náladě.

Ve stříbrném

Martha Issová zvolila na společenskou událost stříbrné šaty, které se třpytily do všech stran. Vzhledem k dlouhým rukávům a střihové jednoduchosti bychom model možná čekali na někomu o pár let starším.

martha issova

Zdroj: Profimedia

Ve svých 41 letech se mohla Martha trochu více odvázat, ale na druhou stranu, ačkoli je Buko komedií, ona k němu má postoj jako k filmu, který ji hodně naučil a měl by být brán seriózně. Proto se adekvátně tomu také oblékla.

Mezi ostatními vynikla

Většina lidí dorazila do kina v černém společenském oblečení. Mezi pány v oblecích a dámách v černých šatech tak byla Martha rozhodně viditelnou osobností. Alespoň tak nikdo nepřehlédl herečku, která postavu s autismem sehrála naprosto skvěle.

Jak se při pozdějším focení ukázalo, její herecké kolegyně zvolily šaty taktéž barevnější, přesto ale nezářily mezi hosty tolik jako ona. Možná to tak nebylo barvou outfitu, který zvolila, ale jejími úsměvy či samotným vystupováním.

Pro Marthu bylo hraní ve filmu velkým zážitkem a podle toho, že se na většině fotografií z kina usmívá, užila si také jeho premiéru. Rozhodně jde o snímek, na který jen tak nezapomene a který jí v její herecké kariéře pomohl získat nové zkušenosti a rozšířit si obzory.

Zdroj: Profimedia, Novinky

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články