Módní policie: Katka Sokolová se nebála hlubokého výstřihu, přestože nemá zrovna moc co ukazovat

od Denisa Weisová
2 minuty čtení
katerina_sokolova
Zdroj: Nextfoto

39. ročník nejprestižnější módní soutěže se po dlouhých 15 letech letos konal v Praze ve Španělském sále Pražského hradu. Mimo jiné se na nové tváře modelingu přišla podívat i modelka a miss Kateřina Sokolová.

V rudých šatech zvýrazňujících její bezchybnou postavu jistě nezůstala daleko za mladšími účastníky a ve svých třiceti třech letech se určitě nemá za co stydět.

Na svém instagramu se pochlubila videem z focení, které strhlo nadšení všech jejích obdivovatelů.

Nepříliš výrazné líčení a obyčejný účes s vlasy nedbale staženými dozadu napovídá, že krása této modelky je přirozená a nemusí se příliš namáhat, aby působila dojmem bohyně.

Vzhled k červeným šatům trefně doplnila výrazně rudou rtěnkou a při focení nešetřila úsměvy. Nebála se ani hlubokého výstřihu, přestože v těchto partiích zrovna nemá moc co ukazovat. Postojem ale dala najevo, že sebevědomí jí rozhodně neschází.

katerina sokolova

Zdroj: Profimedia

Jak soutěž dopadla

Z celkem 30 finalistů, kteří byli vybráni z více než 100 národů, reprezentovali Českou republiku dva účastníci – Julia Krzywon a Richard Reischid. Spolu s ostatními finalisty se účastnili před samotnou soutěží pětidenního soustředění s topmodelkou Michaelou Kociánovou a modelem Rubenem Ruaem.

Na vítězství bohužel ale ani jeden z nich nedosáhl. Zaslouženými vítězi se stali Majda John Peter z Jižního Súdánu a Serghi Shan ze Španělska.

Soutěž Elite Model Look pomohla odstartovat kariéru mnoha světoznámým modelingovým tvářím, jako je třeba Cindy Crawford nebo Andrej Chamula, který vyhrál v roce 2019.

Proslavila také mnoho českých modelek. Česká republika má ze všech zúčastněných států v historii soutěže vůbec nejvíc vítězů. Na prvních místech se dle iDNES z českých účastníků během uplynulých 39 let umístily: Linda Vojtová, Denisa Dvořáková, Eva Klímková, Barbora Podzimková, Jana Tvrdíková a Amélie Konšelová.

Galavečer plný hvězd

Kromě zmíněné Sokolové se finále zúčastnila spousta hvězd z módního průmyslu, ale i jiných odvětví. Například herečka Dagmar Havlová, modelka Tereza Maxová a samozřejmě další české topmodelky – Daniela Peštová, Denisa Dvořáková, Bára Podzimková, Michaela Kociánová nebo Eva Klimková.

Zdroj: Instagram, Harper’s Bazaar, iDNES

Autor: Denisa Weisová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články