Moderátor legendárního pořadu Riskuj! Jan Rosák má doma nádhernou ženu. Ukážeme vám, jak vypadá

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
jan rosák
Zdroj: Profimedia

Janu Rosákovi je sedmdesát tři let. Svou kariéru začal v roce 1971, kdy pracoval jako moderátor v Československém rozhlase. Od té doby se ale vypracoval tak daleko, že ho dnes vídáme i jako herce. A slavnou se po svatbě s ním stala i jeho žena.

Tento pětinásobný držitel ceny TýTý v kategorii moderátor se do povědomí televizních diváků dostal především díky pořadům Bingo nebo Riskuj! Živil se však nějaký čas také jako příležitostný herec.

Za svou kariéru pracoval pro Českou televizi, Primu, Novu i TV Barrandov, nakonec měl i svůj internetový pořad s názvem Neriskuj. V posledním roce si zahrál v seriálu Modrý kód otce jednoho z hlavních doktorů Davida Hofbauera.

Jeho žena chce chránit veřejnoprávní média

V roce 1977 se Jan Rosák oženil. Jeho žena Jiřina vystudovala filozofickou fakultu a pracovala tou dobou jako vedoucí oddělení styku s veřejností na pražském magistrátu.

Jiřina Rosáková se podobně jako její manžel zajímala o moderování. Ačkoli se jím nikdy neproslavila tolik jako on, v médiích se pohybovala, a nakonec ji to ovlivnilo i v její politické kariéře.

Právě za média totiž chtěla bojovat, když v roce 2020 kandidovala za Stranu zelených a hnutí Senátor 21 v podzimních volbách na Příbramsku. Chtěla se soustředit na jejich ochranu a také na tvorbu zákonů, které by pomohly ochraně životního prostředí.

Sama Jiřina o sobě prohlásila, že pro ni bylo velmi těžké se tak rozhodnout. Nechtěla totiž příliš vystupovat z anonymity a stát se slavnou „manželkou Jana Rosáka“.

Jan Rosák manželka

Zdroj: Profimedia

Její manžel ale naopak potvrdil, že co se týče politiky, často si chodí lidé pro radu právě k ní, a on se tak necítí jako někdo, kdo by byl v popředí a bránil jejímu rozletu.

Sama se pohybovala v médiích, proto věděla, co chce

Sama Jiřina působila dlouhou dobu jako moderátorka v Českém rozhlase. Věnovala se také dramaturgii a v loňském roce pomáhala svému muži s přípravou pořadu Šťastnou cestu.

Rosáková byla navíc jednou z mála žen, které se kandidatury účastnily. Strana zelených dokonce přiznala, že se snaží zvýšit zastoupení žen v politice. Nakonec se sice Rosáková neprosadila, své zájmy ale hájí i dál.

Věnuje se ochraně životního prostředí, podporuje svého manžela v moderování, a když může, pomáhá mu svou dramaturgickou činností.

Je pravděpodobné, že se o kandidaturu do Senátu pokusí znova. Ráda by totiž podpořila také myšlenku toho, že člověk by v Senátu neměl pouze sedět, ale své zájmy by měl podpořit i vlastními činy a osobní komunikací s lidmi.

O Janu Rosákovi a jeho ženě Jiřině pravděpodobně ještě v médiích uslyšíme. Ať už to bude v jakémkoli ohledu, politickém, hereckém či moderátorském, věříme, že to bude vždy jen ve šťastném duchu.

Autor: Šárka Cvrkalová


Související články