Miroslav Táborský se o existenční problémy bát nemusí. Na pandemii šikovně vyzrál

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
miroslav taborsky
Zdroj: Profimedia

Herec Miroslav Táborský nemusí řešit peníze ani to, jestli jako herec bude mít dostatek práce. Nemusí myslet na budoucnost, protože si podle svých slov peníze spoří.

O hercích se toho povídá mnoho, ale že hodně utrácejí, není případ právě Miroslava. Ten se snaží nerozhazovat a přemýšlí nad tím, za co utrácí. Nemusí si tak v době covidové hledat nové zaměstnání jako spoustu jeho kolegů a kolegyň.

Herec je velmi obsazovaný

Miroslav Táborský patří mezi charismatické herce, kteří se nikdy nemuseli bát, že by nepřišla nějaká nabídka. Také dabuje a namlouvá knihy, což mu zase přispěje do rozpočtu. Práce ale ubylo všem, došlo také na Miroslava. Ten se ale nemusí ničeho obávat.

„Myslím si, že jsme si za ten rok a půl na to bohužel tak zvykli, že v podstatě s kolegy říkáme, že děkujeme za každé představení, které se odehrálo. Když bude to další, budeme jedině rádi. Je to takový stav, kdy se nesmíme upínat, že zítra hrajeme, protože může někdo onemocnět, dostat se do karantény,“ vyjádřil obavy český herec.

„Ale o to víc se radujeme, že se potkáme, že hrajeme. Mám pocit, že se o to víc radují i diváci. V posledních týdnech je v divadlech atmosféra velmi příjemná,“ řekla herec pro expres.cz.

Penízky stranou a teď se budou hodit

Táborský patří mezi herce, kteří dokážou ušetřit. V této době se mu to velmi hodilo, protože na rozdíl od kolegů nemusel řešit peníze.

„Nad změnou práce jsem nepřemýšlel. Když nebylo možné hrát, mohl jsem dělat audioknihy nebo pak přišlo nějaké natáčení. Byť ve složitých hygienických podmínkách. Ale na zadní kolečka jsem trošku myslel.“

Vypadá to, jako by věděl, že podobná doba nastane. „Prostě jsem se rozhodl vytvořit trochu větší finanční rezervu, aby případný další lockdown nezpůsobil tak velké díry do rozpočtu a nemuseli jsme se bát o existenci,“ dodal Miroslav.

Jeho kolegové velmi ztrátou nabídek a práce utrpěli, a proto si museli najít jinou obživu. Mnoho z nich tak skončilo za volantem a rozváželo jídlo, herecké kolegyně se nebály sednout za pokladnu v obchodě.

I když to vypadalo, že pandemii máme pomalu za sebou, nyní se znovu omezují nejen divadelní vystoupení, ale také natáčení seriálů a filmů. Miroslav Táborský je ale v klidu, protože si může přivydělat ještě dabingem a také audioknihami, které pravidelně načítá.

Zdroj: expres.cz

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články