Mirka Čejková: K porodu přišla opilá doktorka. Že je dcera postižená, jsme dlouho netušili

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Mirka Cejkova
Zdroj: Profimedia

Moderátorka Mirka Čejková před nedávnem oslavila 62. narozeniny. Stále vypadá skvěle a v médiích otevřeně mluví o své minulosti i o tom, jak od moderování přešla ke koučinku v oblasti psychologie. Málokdy ale mluví o své rodině. Mirka byla třikrát vdaná a má také tři děti.

Loni bývalá moderátorka prozradila, že jeden z jejích dvou synů je velmi úspěšný fotbalista. Felixovi se ve sportovní kariéře daří a maminka je na něj velmi pyšná. Daleko náročnější je pro Mirku péče o její dceru. Ta se totiž narodila s postižením.

Dospělé dítě

Ačkoli je její dceři Petře už 35 let, stále má mentalitu malého dítěte. Mirka se musela po porodu vyrovnat s tím, že její dcera trpí postižením. A podle svých slov pravdu poznala dříve než samotní lékaři.

„Byla jsem v opačné situaci než dnešní rodiče, kterým různé testy před porodem dokážou prozradit, jestli se jim narodí zdravé dítě. Já tehdy na všechno přicházela postupně. A dokonce i ve chvíli, kdy jsem říkala, že není všechno v pořádku, jsem byla svým okolím ujišťována, že je ještě čas, že věci zbytečně dramatizuji,“ vzpomíná v rozhovoru pro pořad Na kafeečko.

Podle slov koučky přišla k porodu opilá doktorka, která její dítě přidusila. Tím pádem holčička bojovala se zdravotními problémy, které se na ní nakonec podepsaly trvale. „Nikdo nám neřekl, že je něco špatně. Dlouho jsme se s mužem domnívali, že máme zdravé miminko,“ doplňuje.

Naučila se se situací žít

Ačkoli to pro Mirku nebylo snadné, časem přijala fakt, že její dcera bude vždy jiná. Naučila se s problémy žít a o dívku se starat. V současné době je se svým životem Čejková velmi spokojená.

„Péťa dnes má vlastní diář, tu ples, tu zájezd. A o tom to je. O kvalitě jejího života, ne mého,“ vysvětlila už před lety s tím, že pro dceru vždy dělala všechno a i díky tomu dnes mohou obě žít tím nejkvalitnějším životem, který je pro ně možný.

Zdroj: Stream, Extra, Život v Česku, Prima ženy, iDNES

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články