Milovaná chalupa Karla Gotta zeje prázdnotou. Ivanu Gottovou tam dlouho nikdo neviděl

od Markéta Krejčí
< 1 minuta čtení
Gott Karel
Zdroj: Profimedia

Už je to více než dva roky, kdy Karel Gott trávil své poslední chvíle na milované chalupě v Doubicích. Od té doby stavení zeje prázdnotou. Jeho manželka Ivana se tam zřejmě ještě neodvažuje zajet. Podle deníku Extra ale budova ani její okolí nechátrá.

V roce 2017 Gott přemýšlel, jak uniknout od ruchu velkoměsta. Chtěl si najít místo, kde by mohl být v přírodě a kde by mohl v klidu odpočívat.

Místo klidu zástupy turistů

Jeho tužbu naplnila chata, kterou si nechal postavit v krásném prostředí Lužických hor, v malebné obci Doubice na Děčínsku.

Krásná vesnička se tak okamžitě stala cílem mnoha Gottových fanoušků, a to nejen těch tuzemských, ale také těch ze zahraničí, nejčastěji z Německa.

„Ptal se nás doslova každý, nakonec jsme se domluvili, že to zástupům lidí prostě říkat nebudeme, aby pan Gott a lidi z vesnice měli taky nějaký klid,“ zavzpomínala jedna z obyvatel pro Extra.

Místo posledních okamžiků jeho života

Málokdo ale tehdy tušil, že si slavný zpěvák své chalupy příliš dlouho neužije. Když se jeho zdravotní stav začal zhoršovat, jezdil tam ještě intenzivněji.

Své poslední dny strávil prakticky tam. Obklopen přírodou, a také svou milující rodinou. Není proto divu, že Ivana Gottová stavení příliš často nenavštěvuje. Zřejmě je to pro ni stále ještě příliš citlivé.

Někdo místo pravidelně udržuje

„Ani jeho paní sem nejezdí, už hrozně dlouho jsme kolem nikoho neviděli,“ vysvětlila servírka z místní hospody deníku Extra.

Stavení i zahrada kolem ale vypadá stále velmi udržovaně. Vdova po Karlu Gottovi se tak snaží jeho oblíbené místo udržovat v pořádku, přesně tak, jak by si to přál její zesnulý manžel.

Zdroj: Extra, Deník

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články