Milli Vanilli: Hudební podvod, kterému naletěly davy fanoušků

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Milli Vanilli
Zdroj: Profimedia

 23. ledna 2024 zemřel Frank Farian. Jeho jméno možná mnohým nic neřekne, co tahle ale hudební skupina Milli Vanilli? Právě tu dal v roce 1988 hudební producent dohromady. Stejně tak jako mnoho dalších jeho kapel, ani tato ale hudebním talentem neoplývala.

Milli Vanilli tvořili Francouz Fab Morvan a Němec Rob Pilatus. Tanečníci a modelové byli v 80. letech minulého století velmi oblíbení. Pak se ale přišlo na to, že zpívat vlastně vůbec neumí a celé jejich vystupování byl jeden velký podvod.

Naletělo jim mnoho fanoušků

Hudební duo hrálo především písničky žánru pop a R&B. Jenomže při jejich vystoupení na ceremoniálu Grammy v roce 1990 bylo odhaleno, že skutečným zpěvákem skupiny není ani jeden z atraktivně vypadajících mužů.

Ve skutečnosti všechny písně nazpíval Charles Shaw, do jehož hlasu byla přimíchána řada vokálů. Milli Vanilli potom jen otevírali ústa na playback a vyžívali se ve slávě fanoušků. Ti jim po skandálu nedokázali odpustit, a skupina tak velmi rychle skončila.

10 milionů prodaných kopií, jedna obrovská lež

Šlo o jeden z největších podvodů ve světě hudby. Samozřejmě se nejednalo o jediný, přesto o něm ale byl nedávno dokonce natočen dokument s názvem Milli Vanilli, jehož podtitul zní „10 milionů prodaných kopií, jedna obrovská lež“.

Fabrice Maxime Sylvain Morvan dnes žije ve Francii. Stále se věnuje hudbě a modelingu. Skandál mu samozřejmě výrazně změnil život, i tak se mu ale podařilo uchytit.

Robert Pilatus zemřel 3. dubna 1998. Před smrtí se léčil na odvykací klinice, přesto ale nakonec zemřel na předávkování drogami a alkoholem. 

Zdroj: Expres FM, Kinobox, Reflex, iDNES, Seznam Zprávy, Rolling Stones

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články