Milena Dvorská se utrápila kvůli své dceři. Ta nedorazila ani na pohřeb

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
milena dvorská
Zdroj: David Kundrát / CNC / Profimedia

Milena Dvorská byla jednou z nejslavnějších filmových a divadelních hereček. Mohla žít o několik let déle, ale na její smrti se podepsala celá řada negativních faktorů, kvůli kterým nebyl její konec vůbec snadný. Žena, která se proslavila nejvíce jako Maruška z pohádky Byl jednou jeden král, dalo by se říci, se utrápila k smrti.


V noci z 22. na 23. prosince 2009 svět přišel o obrovský talent, umělkyni a nezapomenutelnou herečku, ale také o milou duši a skvělou osobnost, která znamenala hodně pro rodinu i přátele. Pro řadu lidí se Vánoce toho roku odehrávaly v nepředstavitelném smutku.

„Byla to stará dáma a neměla nejlepší životosprávu, takže se to dalo čekat. Nebyla nejmladší, její smrt je přirozená. Pila, hlavně už ale od patnácti let kouřila. To se na jejím zdraví muselo podepsat. Není na tom nic zvláštního, že zemřela,“ řekla tehdy deníku Aha! její dcera Lucie.

Na druhou stranu ale jiná známá tvrdila, že za její smrtí bylo více než jen zdravotní stav. „Utrápila se. Umřela na stesk a lítost, že nemůže vidět už celé roky vnoučata,“ svěřila se tehdy deníku Blesk hereččina spolupracovnice, která s Milenou strávila mnoho chvil a byla s ní i těsně před její smrtí. Podle jejích slov se trápila opravdu dlouho.

Po odchodu dcery

Milena Dvorská začala mít psychické problémy v roce 1995, kdy právě její dcera Lucie ve svých čtyřiceti pěti letech utekla do ciziny. Herečka ji od té doby znala pouze z médií a nikdy neviděla žádné ze svých osmi vnoučat. Rodina jí velmi chyběla a opravdu hodně se kvůli tomu trápila.

„Ona to vše strašně špatně nesla, ale nemluvila o tom,“ řekl v rozhovoru zdroj z okolí známé umělkyně. Podle jeho slov by každého ranilo, čím si musela Brodská procházet. A ačkoliv je pravda, že nežila právě zdravě, bylo to částečně způsobeno i tím, že jí na životě nezáleželo.

„Když se steskem opíjela, nemohla spát a brala léky na spaní. Zřejmě si jich před svátky, které špatně prožívala, vzala víc a ve spojení s alkoholem to její srdce nezvládlo,“ doplnil zdroj. Bohužel svým odchodem herečka ranila mnoho lidí, kterým na ní záleželo.

Dcera nedorazila ani na pohřeb

Dcera byla pro Milenu vším. Zasvětila jí velkou část svého života a po jejím odchodu se snažila alespoň z médií čerpat informace o tom, jak na tom její rodina je. Naopak Lucie ale matce nedorazila ani na její pohřeb. Někteří tvrdili, že nemohla, jiní zase spekulovali o tom, že ani nechtěla.

Druhou možnost hereččina dcera potvrdila, když v médiích prohlásila, že vůči smrti své matky necítí žádný smutek ani bolest. Jednoduše řekla, že její smrt se dala čekat a nemá cenu truchlit. Řadu lidí, kteří Milenu Dvorskou milovali, její slova zarazila.

Někteří očekávali, že se Lucii po smrti matky oči otevřou. Ta ale dokonce podle Extra v několika rozhovorech tvrdila, že ji matčin alkoholismus do ciziny vyhnal. Proto se už nikdy neukázala a s matkou se neusmířila nejen do její smrti, ale ani po jejím skonu.

Zdroj: Blesk, Kafe, Extra, Aha!

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články