Michal Pešek známý ze seriálu Malý pitaval z velkého města bojoval rok a půl s rakovinou. Nakonec zemřel slepý

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
michal pesek
Zdroj: Profimedia

Herec Michal Pešek zemřel ve svých 53 letech. Jeho nejslavnějším hereckým výkonem byla nejspíš role v seriálu Malý pitaval z velkého města. Fanoušci se při pohledu na snímek usmívali a mladého sympatického herce milovali. Jeho život ale příliš šťastný nebyl.

V seriálu si Pešek zahrál Jiříčka Otradovce, jednoho z vyšetřovatelského týmu. Projevoval nadšení do práce, miloval herectví, a ať už mu bylo jakkoli, byl pro něho čas před kamerou vším. Jenomže bohužel zemřel poměrně mladý a ani předtím neměl zrovna štěstí.

Do roku 1989 trávil čas hraním, po sametové revoluci se začal věnovat mimo jiné i politice. Byl poslancem za Občanské fórum, vyzkoušel si také podnikatelskou činnost. V posledních letech svého života pobýval v Nizozemsku a věnoval se finančnictví.

Bohatství a nemoc

Michal Pešek udržoval skvělé vztahy se svou rodinou a podle přátel si žil na vysoké noze. Web Extra dokonce píše, že vlastnil údajně dvě ferrari, měl obrovské množství peněz a rád chodil do kasina, kde hodně vyhrával, ale někdy také krutě ztrácel.

michal pesek

Zdroj: Profimedia

Bohužel ale rok a půl před smrtí bojoval s rakovinou plic, která ho nakonec stála život. Krutá nemoc mu ubírala psychické i fyzické zdraví. Lékaři mu chtěli postiženou plíci odebrat, on s tím ale nesouhlasil, a hodně proto trpěl. Jeho stav se tak moc zhoršoval, že poslední tři měsíce strávil prakticky na lůžku.

„Michal měl ke konci života metastázy úplně všude. Byly i na mozku. Bohužel skončil na invalidním vozíku,“ svěřila se deníku Aha! v roce 2012 Veronika Žilková. „V posledních dnech řekl: ‚Miluji život, miluji osud…‘ Zemřel doma, obklopen těmi, co ho měli rádi,“ prozradila jeho přítelkyně.

Umíral slepý

Kromě toho, že měl rakovinu, trpěl také několik měsíců před smrtí slepotou. Pravděpodobně se to stalo právě kvůli léčbě nemoci. „ Kombinoval moderní léčbu s alternativní, stále pracoval. Zkrátka žil tak jako vždycky – naplno! Měsíc po skončení chemoterapie ještě stihl složit státnice na vysoké škole, obhájit bakalářku a těšil se, jak bude ve studiu pokračovat,“ říká jeho partnerka.

„Když oslepl, což pro něj jako milovníka krásy byla velká rána, radoval se s každým ozařováním z pomalu se vracejícího zraku. Tohle období trvalo krátce!“ dodává. Bohužel nakonec zemřel Pešek slepý. Jeho poslední měsíce života tak byly velmi těžké.

Rodina do poslední chvíle doufala, podle Blesku ale mnoho přátel tvrdilo, že byl sám Pešek se smrtí smířený, a tak nějak tušil, že přijde. Lékaři k němu byli upřímní a on sám si byl vědom toho, že se jeho stav zhoršuje. Bohužel tak nakonec kdysi slavný herec skončil tragicky.

Zdroj: Blesk, Extra, Aha!

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články