Michal Malátný přiznal, že to v kapele Chinaski nebylo vždy ideální. Dokonce se měli držet pod krkem

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Malatny Michal
Zdroj: Profimedia

Michal Malátný je už neuvěřitelných 28 let frontmanem kapely Chinaski. Takto dlouhodobý projekt však přirozeně nemůže fungovat zcela bez problémů. Jak zpěvák nedávno přiznal, byly i chvíle, kdy se se spoluhráči drželi pod krkem. Jeho velkou oporou je mu ale naštěstí rodina.


Skupina začala oficiálně existovat v roce 1994, kdy se přejmenovala z původního názvu Starý hadry na Chinaski. Tehdy v ní hráli kromě Michala Malátného také Pavel Grohman, Petr Rajchert a Jiří Seydler.

Kapela zažila mnoho personálních změn

Z původní sestavy už zbyl pouze zpěvák Pavel Grohman, který byl mimo jiné dlouhá léta také manažerem skupiny a který bohužel zahynul při tragické nehodě v roce 2008. Další dva členové z kapely odešli.

Nebyli ale zdaleka jediní. „My jsme se teda nerozpadli, ale vystřídala se tam spousta členů. Konkrétně kapelou prošlo přes třicet lidí,“ svěřil se Malátný v nedávném rozhovoru pro web Prima Ženy.

Došlo i k fyzickému napadení

Je jasné, že u každého podobného projektu někdy nastane takzvaná „ponorka“. Jak ale frontman v rozhovoru prozradil, v kapele šlo někdy i pěkně do tuhého.

„Došlo přímo na držení pod krkem a museli nás roztrhávat. Náš bývalý bubeník byl strašný pruďas a s ním to bylo opravdu na rvačku. Třeba po nás i něco házel,“ prozradil webu Michal.

S depresemi bojuje prášky a s pomocí rodiny

Dnes už je spokojený, a to nejen ve své „rekonstruované“ kapele, ale také v životě. Podle jeho vlastních slov mu pomohla manželka a jeho kamarád psychiatr.

„Opravdu temné období jsem zažil o pár let dřív, když jsme vyhráli Českého slavíka a poprvé získali cenu Anděl. Navenek jsme byli na špici, ale uvnitř jsem se cítil děsně a v kapele to začínalo hnít,“ svěřil se nedávno Chebskému deníku.

Michal se trápil depresemi, které zaháněl alkoholem. Naštěstí mu pomoc nabídl kamarád ze střední školy. „Napsal mi prášky a od té chvíle se můj stav začal zlepšovat. Přestal jsem žít jako zvíře, deprese se podařilo potlačit,“ vysvětlil Malátný.

Velmi mu pomohla také manželka, se kterou je už více jak dvacet let. „Myslím, že manželství mi zachránilo život,“ dodal na závěr známý zpěvák.

Zdroj: Prima Ženy, Chebský deník, Super.cz

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články