Michal Jančařík je už 5 let upoután na vozík. Život mu komplikuje také pandemie koronaviru

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Jancarik Michal
Zdroj: Profimedia

Moderátor Michal Jančařík je velký bojovník. Ačkoliv je už téměř pět let upoutaný na invalidní vozík, rozhodně nezahálí. Neustále rehabilituje, navštěvuje ergoterapii, aby byl co nejvíce samostatný, a sní o tom, že se vrátí do své práce. Mohlo by to být už velmi brzo.

Michal Jančařík je synem neméně slavného moderátora Petra Jančaříka, který se proslavil moderováním pořadů Magion či Studio Rosa.

Vážné onemocnění

To, že se jeho syn „potatil“, se ukázalo už v jeho dvaceti letech, kdy začal v pořadu Snídaně s Novou uvádět počasí. Vydrželo mu to neuvěřitelných sedmnáct let.

Již ve dvou letech bylo Michalovi diagnostikováno polycystické onemocnění ledvin. Celý život se tak připravoval na to, že se jednoho dne nevyhne transplantaci.

Komplikace způsobily ochrnutí

Jak ale řekl pro Český rozhlas, stejně ho tato situace překvapila. „Nečekal jsem, že to bude tak brzy. Průměrný věk pacientů je asi padesát pět let. Dost mě to zaskočilo a podlehl jsem velkému strachu,“ svěřil se v pořadu Terezy Kostkové.

Strach ho bohužel natolik ochromil, že se jeho plánovaná operace musela odložit. Jeho stávající orgán však nevydržel čekat. Ledvina praskla a komplikace s tím spojené upoutali sympatického moderátora na invalidní vozík.

Těší se na konec pandemie

To ho naštěstí ale nezlomilo a svému osudu se rozhodl postavit. Pravidelně jezdí rehabilitovat do centra Paraple, které se na práci s takto postiženými lidmi zaměřuje. Kromě rehabilitací se tam také učí, jak být co nejvíce samostatný.

Daří se mu to velmi dobře. Hrdí jsou na něj samozřejmě i jeho rodiče. „Pořád hodně dabuje, moderuje, a ještě stihne chystat letní festival. Teď si alespoň dopřeje třítýdenní rehabilitační pobyt,“ pochlubil se jeho otec deníku AHA.

Práci mu z pochopitelných důvodů komplikuje koronavirová pandemie, Michal ale neztrácí svůj optimismus. „Jakmile koronavirus poleví, tak bych se měl vrátit zpět do poledních zpráv. Moc se na to těším,“ osvětlil své plány webu TN.cz.

Zdroj: Ahaonline.czDvojka.rozhlas.cz, Tn.nova.cz

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články