Michal David udělal jako kluk v pionýrovi ostudu malůvkou kosočtverce. Nálepce komunistického umělce se brání

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Michal David
Zdroj: Nextfoto

Dnes je Michal David hvězdou, kterou zná celá Česká republika. Jako malý kluk byl ale pěkný raubíř. Dokonce byl vyhozen z Pionýra. Tehdy to pro něho byla velká ostuda, dnes na situaci ale hitmaker vzpomíná se smíchem.

Michal David se narodil 14. července 1960. Vyrůstal s maminkou, jeho otec a sestra Michaela emigrovali do Švýcarska. Jelikož byla jeho maminka tanečnicí, věděl Michal David už od samého začátku, že se chce stát také umělcem.

Vyhazov z Pionýra

Michal David vždy zpíval především písničky o lásce, přátelství, vztazích, o pozitivních věcech. U některých lidí má přesto podle Čti doma dodnes cejch takzvaného komunistického umělce. On sám ale říká, že je to hloupost.

„Je to nesmysl. Nikdy jsem nebyl ve straně a z Pionýra mě vyhodili už jako malého kluka za to, že jsem spolužačce při nástupu namaloval na šátek kosočtverec,“ zavzpomínal.

Doplnil, že stále zpívá písničky, které jsou příběhem většiny lidí, jsou nadčasové. „Každý chce žít Nonstop, prožívat si svůj Discopříběh, svoje Lásky z pasáže a mít svých Pár přátel. A to se nemění v žádné době a v žádném režimu,“ vysvětluje v rozhovoru.

Talent roku

Ačkoli byl jako mladík trochu číslo, nadání v sobě odjakživa měl. V roce 1976 získal se svým amatérským uskupením Čtyři titul Talent roku na Pražských jazzových dnech. A to odstartovalo jeho velkou kariéru.

„To jsou věci, které nijak neovlivníš. Jsou dopředu dané. Byl to můj osudový den,“ vzpomíná umělec na chvíli, kdy dostal nabídku na spolupráci se skupinou Kroky Františka Janečka.

Díky tomu všemu se nakonec stal Michal David slavným hitmakerem, králem diskoték, člověkem, který už dlouhé roky zpříjemňuje svou hudbou život lidem v Čechách i zahraničí. Dnes u nás nejspíš není člověk, který by ho neznal.

Zdroj: Čti doma, Deník, Blesk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články