Michal David poslal s vnukem pozdrav z Tenerife. Promluvil také o novoročních předsevzetích

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
michal david
Zdroj: CNC_Martin Hykl / CNC / Profimedia

Michal David si umí života užívat. Jelikož v Česku je na něho moc zima, pravidelně odlétá na Vánoce s rodinou na Tenerife, kde má dům a kde svátky už několik let po sobě slaví. Žádné zahraniční zvyky ale nečekejte, na Štědrý den má klasicky kapra a řízek.

Ačkoli odjíždí muzikant do teplého Španělska, podle jeho slov se dají české Vánoce udělat úplně kdekoli. „Máme bramborový salát, kapra, šampaňské, polévku. Máme jikry, mlíčí, prostě všechno, takže vidíte, že i na Tenerife se dají udělat české Vánoce,“ popsal pro cnn.iprima.cz.

Jenom vánoční stromeček má prý rodina umělý, protože na Tenerife žádné vhodné nerostou, což je údajně Davidovi docela líto. Mnoho lidí ale naopak oceňuje fakt, že neničí přírodu. Jak slaví zpěvák zbytek vánočních svátků? Ve Španělsku zůstane i na Silvestra.

Věří, že další rok bude lepší

Jelikož prý Michal David už několikrát zkoušel vydržet své novoroční předsevzetí, nikdy se mu to ale nepovedlo, rozhodl se, že si letos raději žádné dávat nebude. Chce jenom doufat, že rok 2022 bude lepší. Ten letošní byl totiž prý náročný nejen pro něho.

„Pro nás všechny byl letošní rok hodně komplikovaný. Chvíli bylo fajn a pak zase ne. Je to rok, který není z těch nejlepších, tak věřme, že ten další bude lepší,“ nechal se slyšet. Silvestra prý stráví David s přáteli v restauraci. Jaký je program, který ho čeká?

„Samozřejmě, že bude i zábava a jeden z kamarádů bude tančit i s vysavačem, takže se moc těšíme. Přeji šťastný Nový rok, hodně zdraví, štěstí a užívejte ten příští rok a doufejme, že bude lepší než ten letošní. Zdraví vás Michal David,“ vzkázal fanouškům.

Užívá si studeného kapra

Jako všichni, i Michal David po Vánocích ještě několik dní dojídá zbytky. Bramborového salátu se jednoduše udělá moc a navíc jen málokdo chce hned druhý den trávit čas v kuchyni. Mnoho lidí ale nejspíš jeho gurmánský styl neocení.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Michal_David_oficialni (@michal_david_oficialni)

Oblíbenou povánoční pochoutkou Michala Davida je totiž kapr, nicméně si ho neohřívá. „Největší pochoutka 25. prosince? Kapr na studeno. Kdo to má stejně?“ zeptal se a přidal na Instagram fotku, kde si tuhle dobrotu dopřává. Překvapivě ho v tom řada fanoušků podpořila.

Jiní se ale ozvali s tím, že dojídání zbytků je v pořádku jen v případě, že se kapr alespoň trochu ohřeje. No, zdá se, že Michal David má přece jenom trochu jiné vánoční tradice než zbytek jeho krajanů. Zda je to lenost, která mu v ohřátí jídla brání, nebo mu tak skutečně kapr chutná, to se nikdo nedozví.

Zdroj: cnn.iprima.cz, Instagram, expres.cz

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články