Michaela Kuklová se bojí návratu zákeřné nemoci. Prozradila, jak se udržuje v kondici

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
michaela kuklova
Zdroj: Nextfoto

Herečce Michaele Kuklové je 53 let, málokdo by jí ale tolik tipl. Vypadá ve svém věku dokonale, a to navíc i přes fakt, že má za sebou onkologickou léčbu. Už dva roky dochází poctivě k lékařům a dodržuje veškeré jejich pokyny. I tak se ale bojí, že se jí zákeřná nemoc vrátí.

Jen málokdo by hádal, že herečka stále podstupuje léčbu rakoviny prsu. Během té si prošla mnohým po fyzické i psychické stránce. Přišla o prsa a žije prakticky v neustálém strachu, že se problémy opět objeví a celé kolo začne nanovo. Podle Expresu Míša sama přiznává, že obav se už do konce života nezbaví.

„Ukončili mi první část léčby, kterou mám na pět let, takže ta na pět let dál pokračuje. Ale ta, která byla přidružená na dva roky, ta skončila. Všechna vyšetření jsou naštěstí v pořádku, chodím na ně v podstatě každé tři měsíce,“ svěřila se Kuklová. Snaží se prý na rakovinu nemyslet, to jde ale jen velmi těžko.

Chodí i k psychiatrovi

Je jasné, že pacienti, kteří se léčí s jakýmkoli typem rakoviny, mají obavy z nemoci a žijí úplně jiný život. Proto je u nich běžné, že vyhledají také pomoc psychiatra či psychologa, který je jim obecně doporučován. Míša na tom není jinak, odbornou pomoc uvítala.

„Psychiatr Radkin Honzák řekl, že kdo si tím jednou projde, je v podmínce. Ta nemoc může potkat kohokoliv ze dne na den, protože ty recidivy prostě přicházejí, to se všeobecně ví. Občas ve chvíli, kdy mi něco je, něco mě píchne, tak si to člověk už propojuje, to je daň,“ svěřuje se trochu se strachem Míša.

„Ale na druhou stranu si říkám, proč by to mělo přijít. Nutí mě to žít ze dne na den takovým plným životem,“ dodává s nadhledem. Navíc na sobě podle všeho herečka hodně pracuje, s čímž se přiznala i na svém instagramu. Na dotaz fanynky vysvětlila, jak se udržuje v kondici.

Udržuje se stravou

Na své sociální síti Michaela zveřejnila fotografii, na které fanoušky překvapila tím, jak skvěle vypadá. Není se proto čemu divit, že dostala řadu pochval, ale jedna z fanynek se také zajímala, jak se vlastně herečka udržuje v kondici. Na dotaz Míša ochotně odpověděla.

„Teď skoro vůbec necvičím, ale když mám méně pohybu, udržuji se stravou, ta stejně dělá nejvíc. Při hubnutí jím 4500 kJ/den. Nejde vlastně o dietu (ty nezastávám), ale o volbu nízkokalorických, zdravých a hodnotných potravin + o dostatek bílkovin. Tedy hodně zeleniny, omezené sacharidy a tuky. A jídlo rozdělit minimálně do šesti porcí,“ prozradila.

Dodala, že záleží také na výšce člověka, ona je prý poměrně malá, proto má režim jiný, než by měl vyšší člověk. Fanoušci mohou Míšu jenom obdivovat. Po tom všem, čím si prošla, je fit a dobře ví, jak se o sebe postarat. Sledující jí proto přejí hlavně to, aby to tak zůstalo i nadále.

Zdroj: Expres, Instagram

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články