Michaela Kuklová Josefu Abrhámovi stáhla na jevišti trenky. Trapný zážitek je jednou z jejích nejlepších vzpomínek

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
michaela kuklova
Zdroj: Nextfoto

O zemřelých by se mělo mluvit pouze dobře a vzpomínat na ně jenom s úsměvem. Veselou historku na zesnulého Josefa Abrháma má i herečka Michaela Kuklová, jež zavzpomínala na jeden trapas, který se jí povedl přímo na jevišti divadla. Dodnes na situaci nezapomněla a usmívá se jí.

Ten den v divadle Kuklová zaskakovala za těhotnou Veroniku Freimanovou. Netušila ale, že se jí povede ukázat fanouškům i to, co má Josef Abrhám v trenýrkách. V rámci vzpomínání na Abrháma se svěřila na svých sociálních sítích s veselou historkou.

„Takhle si Josefa Abraháma s Libuškou pamatuji,“ napsala Kuklová k černobílé fotografii, kterou sdílela na instagramu. Dodala potom, že chce na velikána vzpomínat jedině se smíchem, uznávat ho a vnímat pouze všechno to pozitivní, co světu dokázal darovat.

Dolů šlo víc, než mělo

„Pamatuji si, jak jsem dostala v představení Bez roucha roli po těhotné Veronice Freimanové. Měla jsem jedinou zkoušku před večerním představením. Herci mě vodili po jevišti a já si zapisovala, kde jakou akci mám udělat,“ svěřuje se Kuklová. Dodává, že jí tehdy Abrhám řekl: „Tady budu mít kalhoty připravené, ty jen vejdeš na jeviště, stáhneš mi je a odejdeš.“

Jenže Kuklová si právě tuto svou část před premiérou nevyzkoušela. Večer, když pak došlo na věc, omylem stáhla Josefu Abrhámovi kalhoty i s trenýrkami. Všechno ale naštěstí dopadlo dobře, fanoušci se celé situaci zasmáli, někteří ji dokonce považovali za součást představení.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Michaela Kuklová (@michaelakuklova.official)

„Jiří Menzel režíroval představení tak do detailu, že každý další, kdo některou z rolí přebíral, musel dodržovat i hlasovou intonaci. Páni herci uměli řemeslo a ctili režii. Podbízet se lacině divákovi neměli zapotřebí. Představení se tak hrálo v Činoherním klubu desítky let a neztrácelo na kvalitě,“ dodala dále herečka.

Za závěr složila Josefu Abrhámovi velkou poklonu a připsala, že jí rozum pomíjivost života nebere. „Další z nenahraditelných. Bylo mi ctí,“ napsala také. Je vidět, že pro ni byl Abrhám velkým vzorem.

Krásná slova

Fanoušci jsou Michaele Kuklové vděční za to, co pro Jiřího udělala, totiž za složení poklony a milá slova na jeho památku. Pod příspěvkem se hemží milé komentáře a srdíčka. Je jasné, že Kuklová nebude sama, kdo na herce bude ještě za několik let vzpomínat.

„Nádherně jste to napsala,“ komentuje fotografii jeden fanoušek. Jedna ze sledujících pak dokonce dodává: „Přála bych si mít kouzelný prsten, abych je mohla vrátit zpět.“ Tím myslela i Abrhámovu partnerku Libuši Šafránkovou, která skonala necelý rok před ním.

Zdroj: Instagram

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články