Michaela Kuklová dostala poslední injekci do břicha. Promluvila o dalším boji s vážnou nemocí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
michaela kuklova
Zdroj: Profimedia

Michaela Kuklová neměla nikdy snadný život. Dlouho se vypořádávala s dluhy po svém exmanželovi Jiřím Pomeje. Když se z nich dostala, musela zase bojovat s rakovinou. Ačkoli ji diagnóza hodně vzala, nikdy se nevzdala. Během let se s nemocí poprala, přišla ale o obě prsa.

Fanoušci ji znají z mnoha rolí princezen a mezi lidmi je velmi oblíbená. A to nejen jako herečka, ale i jako osobnost, která musela bojovat s mnohým. A tak se není čemu divit, že na Instagramu komunikuje Kuklová se sledujícími pravidelně a jsou jednou z věcí, která ji drží na nohou.

„Věděla jsem, že potřebuju fungovat, protože mám doma dvanáctiletého syna, kterého každý den vozím do školy pětadvacet kilometrů, že mám na krku hypotéku, starám se o dům, o naše zvířata… Takže největší stres jsem měla z toho, co se mnou udělá léčba, jestli mě nevyřadí z běžného provozu,“ přiznala herečka v rozhovoru pro zeny.cz.

Naštěstí bez chemoterapie

Pro Michaelu to bylo rozhodně velmi složité. Na dotaz, zda musela podstupovat chemoterapii, médiím odpověděla: „Naštěstí ne. Fakt, že kvůli chemoterapii nepřijdu o vlasy a že třeba v práci nebudu muset řešit paruky, pro mě byl velkým uklidněním,“ říká.

Bohužel ale o prsa přišla. Vyrovnávat se s tím musela různými způsoby a důležité pro ni bylo najít si něco, díky čemu bude myslet na jiné věci. „Držela mě nad vodou práce a po čtyřech měsících i posilovna. Když mě chtěli operovat, neměla jsem volno a nechtěla jsem kvůli tomu rušit představení, takže jsem je v nemocnici ukecala, abychom to o pár dní posunuli, protože jsem věděla, že pak pár dní nehraju. Měla jsem na rekonvalescenci pět dní a šla jsem znovu na jeviště.“

Nejen práce, ale i fanoušci pomáhali Michaele ve velkém. Podpora lidí pro ni vždy byla důležitou a je to vidět i na jejím Instagramu, kde se svěřila s tím, že po dlouhém boji konečně dostala poslední injekci do břicha a odteď bude už pouze brát prášky.

Další tři roky léčby

„Doma je doma. V teplácích, vytahaném tričku, přikrytá teplou dekou. Dnes jsem na onkologii dostala poslední injekci do břicha. Je to dva roky, co jsem si vyslechla diagnózu. Tak ještě tři roky léčby, ale už jen prášky. Radost,“ svěřila se na sociální síti.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Michaela Kuklová (@michaelakuklova.official)

Dodala, že ji čeká hodně odpočinku a dietní režim. „Taky jsem zahájila kůru ostropestřcem. Nebo jak se ostropestřec skloňuje. To se ani vyslovit nedá,“ zasmála se. Je vidět, že i když má své problémy, stále je jí do smíchu a udržuje si dobrou náladu.

To oceňují i fanoušci, kteří posílají pozdravy a doufají, že bude herečce brzy lépe. Její silná osobnost je jistě pro mnohé inspirací a na oplátku se tak sledující snaží Michaelu podpořit ve všem, co dělá, a držet jí nad vodou. Tak snad už žádné další špatné zprávy nepřijdou.

Zdroj: Instagram, zeny.cz

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články