Michaela Kuklová dnes už chodí hrdě bez podprsenky. Svůj nový hrudník si užívá

od Denisa Weisová
2 minuty čtení
michaela kuklova
Zdroj: Nextfoto

Jsou to už dva roky od jednoho z nejhorších období v životě herečky Michaely Kuklové. V 52 letech jí totiž byla zjištěna rakovina prsu. Podle jejích slov jí diagnóza sice zasáhla, nebylo to pro ni ale veliké překvapení. Už dopředu totiž tušila, že je nemocná.


Diagnóza přišla až po dlouhých čtyřech letech

„Než se na nemoc přišlo, trvalo to přibližně čtyři roky,“ svěřila se v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Dlouho bojovala s pocitem, že se s ní něco děje, ačkoliv první testy nemoc nepotvrdily.

Poznala to prý hlavně na svých očích, kolem dokola se jí udělaly černé kruhy. Navíc byla neustále unavená a nemohla spát na břiše. Proto podstoupila biopsii, která ukázala, že má ohledně svého zdraví pravdu.

Byly jí zjištěny dva nádory, každý o velikosti tři a půl centimetru. V rozhovoru pro Deník promluvila o své nemoci konkrétněji.

„Potíž byla v tom, že můj karcinom byl veliký, rostl ve mně roky, přestože jsem pravidelně procházela mamografickým i sonografickým vyšetřením. Vlastně jsem vůbec neměla potuchy, že existuje typ nádoru, který se umí tak chytře skrýt do žláz. Prý se dá s podobným typem onemocnění žít i patnáct let, bez léčby.“

Dnes je herečka po operaci a už více než dva roky bez nálezu. Každé tři měsíce musí docházet na prohlídky, ale to, že by se nemoc mohla vrátit, si nepřipouští. Cítí se zdravější než kdy dřív.

Nejhorší pro herečku bylo smířit se se ztrátou svých ňader

Mimo jiné promluvila i o tom, jaké to pro ni bylo přijít kvůli nemoci o prsa. „Vím, že mě lidi berou jako půvabnou ženu, muži o mě mají zájem, ale moje sebevědomí je opravdu velmi nízké, celoživotně si ho musím dodávat. A představa, že zrovna ta bezproblémová partie, co mi pánbůh nadělil – prsa –, půjde pryč, mě strašně zdrtila.“

Dnes už je Kuklová dokonce po plastické operaci. Ačkoliv v období po rakovině fotila reklamní snímky ve spodním prádle, aby dodala sebevědomí ostatním ženám, které si prošly tím samým, čím ona, teď přiznává, že sama měla se sebedůvěrou vážné problémy poté, co o prsa přišla.

„Sebevědomí se mi vrátilo až s novými ňadry,“ podotkla pro časopis Story. „Dnes hrdě chodím bez podprsenky. Vůbec neřeším, co si lidé pomyslí. Oceňuji tak skvělou práci lékařů, že jsem a že tuhle nádhernou ženskou část těla mám zpět.“

Zdroje: Deník, CNN Prima NEWS

Autor: Denisa Weisová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články