Michaela Jílková si myslí, že 95 % politiků má lidi za póvl. S každou vládou je to prý horší

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Michaela Jilkova
Zdroj: Nextfoto

Tvář televizního pořadu Máte slovo Michaela Jílková působí jako moderátorka diskuzních pořadů už přes 30 let. Za tu dobu se naučila říkat věci na rovinu a za své názory se nestydět. Už mnohokrát dokázala, že zklidnit politiky, kteří se dohadují a skáčou jeden druhému do řeči, jí nedělá problém. Jak ale ona sama vnímá českou politickou scénu?

„Politici doslova ignorují, co lidi trápí. Tak 95 % z nich. A nejde jen o ignoraci, ale i o aroganci. A mě to opravdu štve,“ sdělila v rozhovoru s Lindou Bartošovou pro pořad Spotlight. Interview vyšlo v polovině února.

Jen zneužívají voliče

Jelikož prý mluví Jílková zásadně slušně, dlouho hledala vhodná slova, aby se nad politickými zástupci mohla rozčílit.

„Oni nás považují za úplné blbce a póvl. Zneužívají své voliče, lžou nám,“ myslí si. Dodává, že je to v České republice s každou vládou horší.

O tom, že politici lidem ubližují a nezajímají se o ně, promluvila Jílková už loni v prosinci v rozhovoru pro Deník N. Tehdy uvedla, že nesnáší, když se ubližuje slabším. A právě to politici dělají až příliš často.

Lepší to bylo jen v 90. letech

Podle Jílkové je už dlouho politická scéna hrozná. Mírně spokojení prý byli lidé v 90. letech. Tehdy dle ní totiž nebyla politická scéna tolik rozdělená.

„Politici sice lhali, někteří byli arogantní, ale nedovolili si tak hromadně měnit názory, ubližovat,“ vysvětluje moderátorka.

V soukromí se Jílková cítí šťastně. Politická situace jí ale někdy trápí tak moc, až jí kazí náladu právě i v jejím osobním životě.

„Trápit mě může akorát politická situace. Nebo úroveň politiků. Pracuju s nimi už dvacet osm let a dlouho jsem měla hroší kůži, brala jsem je pouze jako práci. Před kamerou to stále striktně odděluji, jsem jako robot, profesionál. Ale v posledních letech jsem z úrovně politiky tak znechucená, že mi z ní je někdy špatně v soukromí,“ svěřil se v roce 2018 pro Novinky.

V rozhovoru s Bartošovou ještě Jílková prohlásila, že politická situace rozděluje společnost i proto, že my sami jsme méně tolerantní k těm, co volí někoho jiného. I my jsme ochotní se pohádat s blízkými proto, že nesdílí náš názor. A to je moderátorce velmi líto.

Zdroj: Zprávy Aktuálně, Deník N, Novinky

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články