Michael Jackson ožije na filmovém plátně. Ztvární ho jeho synovec Jaafar

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Michael Jackson
Zdroj: Profimedia

V poslední době jako by se roztrhl pytel s životopisnými filmy o slavných zpěvácích. Po Bohemian Rhapsody či Elvisovi přichází na řadu ta největší ikona světového popu. Film o Michaelu Jacksonovi ponese jednoduše jméno Michael a roli zpěváka ztvární jeho synovec Jaafar Jackson.

Režie filmu se ujal režisér Antoine Fuqua, který dle serveru iDNES slibuje převyprávět příběh krále popu zcela novou optikou.

Nabídce prý nešlo odolat

Scénář filmu si vzal na starost John Logan, který stojí za filmy jako Letec či Hugo a jeho velký objev. Společně s Fuquou chtějí zaznamenat všechny důležité momenty zpěvákova života a kariéry.

„Antoine je vnímavý, citlivý filmař a máme velké štěstí, že si jako svůj další projekt vybral právě Michaela. Díky jeho vizionářským vypravěčským schopnostem a oddanosti řemeslu to bude nezapomenutelná podívaná,“ říká Joe Drake z Lionsgate Motion Picture Group, která si vzala na starost distribuci filmu.

Možnost natočit film o králi popu si prý režisér nemohl nechat ujít.

„Byl to první černošský umělec, kterého hrála ve velké rotaci MTV, přičemž jeho hudba a obrazy s ní spojené formovaly můj pohled na svět. Takže když jsem dostal možnost odvyprávět jeho životní příběh na plátně, neodolal jsem,“ uvedl Fuqua pro server Deadline.

Jak Fuqua, tak Logan jsou nadšení z výběru hlavního herce.

Synovec již nacvičuje choreografii

Jafaar Jackson je syn Michaelova bratra Jermaina a zpěvu se věnuje od svých 12 let. Své působení ve filmu potvrdil na svém twitteru.

„Je mi ctí, že mohu oživit příběh svého strýce Michaela. Všem fanouškům po celém světě vzkazuji, že se brzy uvidíme,“ napsal Jafaar a přiložil fotografii, na které nacvičuje choreografii.

Že se jedná o skvělý výběr dokazuje i klip tohoto šestadvacetiletého zpěváka. Kromě toho, že má velmi podobný hlas jako jeho strýc, má i jeho rysy.

Deník Blesk uvádí, že se ve filmu režisér nevyhne žádnému z ožehavých témat zpěvákova života a půjde opravdu do hloubky.

Zda se ve filmu objeví i obvinění z pedofilie, které opětovně rozvířil dokument Leaving Neverland, uvidí diváci nejspíše příští rok, protože film se nyní teprve začne natáčet.

Zdroje: Twitter, YouTube, iDNES, Deadline, Blesk

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články