Michael Jackson mohl před 37 lety přijít o život. To, co se mu stalo, je jen pro silné povahy

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
michael jackson
michael jackson

Zpěvák Michael Jackson je dodnes považován za jednoho z nejvýraznějších zpěváků všech dob, o čemž svědčí i jeho přezdívka Král popu. Jeho hudba je nesmrtelná, což potvrzují i miliony prodaných desek. Jeho jméno stále vzbuzuje vášně, některé události z jeho života jsou však veřejnosti stále neznámé.

Michael Jackson zemřel nečekaně v roce 2009. Krátce po jeho smrti svět obletělo video z jeho vystoupení z roku 1984, na kterém zpěvák začal hořet. Tato nepříjemná událost mu však v dalším úspěchu nezabránila.

Zpočátku si nevšiml, že hoří

Na začátku roku 1984 Jackson natáčel při živém vystoupení reklamu pro společnost Pepsi. Součástí vystoupení před plnou halou byly také různé světelné a pyrotechnické prvky. Při jedné písni ale začaly technologie chrlit oheň zrovna ve chvíli, kdy se k nim Jackson při tanci přiblížil.

Vzhledem k chemickým přípravkům, kterými měl zpěvák upravené vlasy, jeho vlasy začaly hořet. Trvalo ale několik sekund, než si toho Jackson v zápalu tance všiml.

Rychle se k němu sběhli ostatní a začali plameny hasit. I přesto utrpěl zpěvák závažné popáleniny. Následně se musel podrobit několika operacím.

Vzhledem k tomu, že celá akce byla natáčením reklamy, firma Pepsi, která si vystoupení objednala, zpěvákovi poskytla tučné odškodnění. To Jackson věnoval centru pro léčení popálenin.

Nejen pro Jacksona byl koncert nepříjemným zážitkem

Kouzlo živých představení tkví mimo jiné i v nečekaných událostech, které se na nich často dějí. Ačkoli může být koncert perfektně zrežírován a připraven, často se stává, že se něco nepovede.

Zvukař nezapne včas mikrofon, tanečník zakopne nebo herec zapomene text. Někdy se dokonce stane, že si problémy způsobí sám hlavní interpret.

Sám Michael Jackson to zažil několikrát. V roce 1999 například spadl z vysokého jeviště a skončil v nemocnici.
Podobnou zkušenost měl i zpěvák a muzikant Prince.

Ten často v euforii při svých vystoupeních skákal mezi své fanoušky, což odnášela jeho páteř a Prince se poté musel dlouho léčit.

Nepříjemnou zkušenost s moderními technologiemi má také zpěvák Enrique Iglesias. V dnešní době není neobvyklé, že koncert bývá natáčen ze vzduchu létajícím dronem.

V roce 2015 se však jeden takový dron při koncertě dostal až moc blízko zpěvákovi a rozsekl mu dlaň. Iglesias musel na operaci a dodnes prý postrádá cit v jednom z palců. Právě těmito nepředvídatelnými momenty jsou ale živá vystoupení tak unikátní.

Autor: Gabriela Kibicová


Související články