Michael J. Fox se proslavil filmem Návrat do budoucnosti. Původně v něm ale vůbec neměl hrát

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Marty McFly
Zdroj: Profimedia

Marty McFly je jedna z hlavních postav filmů Návrat do budoucnosti. Dnes si ji každý spojí s Michaelem J. Foxem. Ten ale původně v trilogii hrát vůbec neměl. Jeho místo bylo nejprve nabídnuto Ericu Stoltzovi.

Film o cestování v čase, režírovaný Robertem Zemeckisem, se rychle stal velkým hitem a vyvolal zájem o pokračování. Nakonec tak vznikly celkem tři snímky, díky kterým se Michael J. Fox proslavil ze všeho nejvíce. Původně to ale mělo být jinak.

Stoltz musel roli opustit

Roli Martyho si měl zahrát Eric Stoltz. S tím nicméně tvůrci filmu nakonec spolupráci ukončili. Byl vynikajícím hercem a nedělal v podstatě nic špatně. Za jeho nasazení ho dokonce mnozí obdivovali.

Jenomže postava Martyho měla určitým způsobem vyvolávat úsměv na tváři a i ve vážných situacích působit svým způsobem komicky. A to se Stoltzovi nedařilo ztvárnit. Proto nakonec byla role nabídnuta Foxovi.

„Soucítil jsem s ním, když mu bylo oznámeno, že končí. Ačkoli je vynikající herec, nepodařilo se mu jednoduše do hraní přivést dostatek komedie,“ popsal pro Screen Rant Christopher Lloyd, který si zahrál doktora Emmetta Browna.

Po šesti týdnech natáčení situaci zachránil Michael J. Fox

Tvůrci se nějaký čas pokoušeli Stoltzovi pomoci a nějakým způsobem natočit snímek s ním. Jenže nakonec po šesti týdnech museli skutečně přikročit k výměně herců. A hned prvním adeptem na náhradu byl Michael J. Fox.

Ten se ukázal být správnou volbou. Vynikající herec byl komikem v reálném životě i na plátně. Dokázal vnést humor do některých situací, v jiných si ale zachoval vážnou tvář. Roli ztvárnil dokonale a byl za to také po zásluze odměněn slávou.

Zdroj: Entertainment Weekly, Screen Rant, Vulture, Collider, UCR

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články