Mezi dětmi Ondřeje Soukupa je 30 let věkový rozdíl. Na jejich výchově ale nic nezměnil

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
ondrej soukup
Zdroj: Profimedia

Skladatel Ondřej Soukup je otcem tří dětí. Ačkoli jsou mezi nimi velké věkové rozdíly, Soukup si dnes otcovství s posledním synem užívá stejně tak, jako před třiceti lety s prvním. Právě to, že jsou od sebe děti takhle vzdálené, občas ale vede v rodině k vtipným situacím.


„Mám se všemi dětmi i s vnoučaty nádherný vztah, takhle to má fungovat. Rozdíl je mezi mými dětmi asi třicet let. Je pravda, že Ondrášek, mé poslední děťátko, chodil s mým vnukem do školky,“ zasmál se Ondřej v rozhovoru pro Expres.

Dodal, že svému vnukovi dokonce vysvětloval, že by měl skoro stejně starému kamarádovi říkat „strýčku“, protože je to bratr jeho tatínka. To se ale příliš neujalo. I tak z toho ale byla v rodině velmi veselá historka.

K výchově přistupuje stále stejně

Soukup se stal otcem už před lety a někteří lidé by očekávali, že se tak třeba poučil z nějakých chyb, které tehdy jako novopečený tatínek dělal. Pokud byste se ho ale zeptali, co na výchově po tak dlouhé době změnil, odpověď by vás překvapila.

„Své děti nechávám žít. Pokud nekradou, sprostě mluvit můžou, ale pokud se chovají v rámci určitých mantinelů, dávám jim maximální svobodu,“ řekl s tím, že stejnou východu zastával před lety a drží se jí dodnes. Koneckonců fungovala a on díky ní jedno dítě vychoval, tak proč cokoli měnit?

Soukupův první syn František po něm zdědil hudební talent a působil se skupinou Nightwork. Jakou cestou se vydá Ondřej, to zatím jasné není, už teď ale podle svého otce hudbu miluje.

Nejdřív se stresoval, teď si to užívá

Ačkoli si Soukup otcovství užívá, přiznává, že zpočátku se ze všeho trochu stresoval. „Teď už je to skvělé. Vážně. Ale ze začátku jsem byl naprosto zoufalý: potácet se s kočárkem po Praze, kašičky, plínky… Snažil jsem se to pokud možno přenést na Lucku, protože jsem si říkal, že ženy z východu vydrží vše,“ svěřil se serveru iDNES.

Dodal, že dnes už je naprosto oddaný otec, a dokonce si občas sám sobě nadává, jaký byl hlupák, že se nesnažil víc. Svým dvěma mladším dětem, Ondřejovi a Rebece, by rád Soukup do života předal velkorysost, touhu po vzdělání a smysl pro absurditu.

U nejstaršího syna prý udělal, co mohl, aby z něho vyrostl skvělý chlap. Povedlo se mu to, František má manželku a s ní tři děti. Soukupova rodina je tak opravdu široká a on je rád, že i když jsou jeho děti věkově vzdálené, mají k sobě vlastně docela blízko.

Zdroj: Expres, Super, iDNES

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články