Matthew Perry byl závislý na lécích proti bolesti. Užíval i 55 tablet denně, kradl je na prohlídkách domů

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Matthew Perry
Zdroj: Shutterstock

Většina z nás ho zná jako toho nejvtipnějšího z šestice televizních Přátel. V seriálu si Matthew Perry zahrál roli Chandlera Binga, mladíka, který si dělá legraci ze všeho a humor používá jako sebeobranu před realitou všedního světa. V osobním životě nicméně herec hodně trpěl.

Měl za to, že když začne hrát v Přátelích, podaří se mu vypořádat s psychickými problémy, kterými podle serveru Vulture trpěl od mládí.

Jenomže ve skutečnosti ho svět showbyznysu uvrhl do víru stresu, kvůli kterému se jeho stavy ještě zhoršily.

Na své fanoušky možná působil vždy jako Chandler Bing, který miluje humor a všechno bere s nadhledem, ve skutečnosti byl ale Matthew závislý na alkoholu a také na lécích proti bolestem.

Své problémy se pokoušel skrývat

Ačkoli měl problémy, jeho okolí o tom nevědělo. Matthew v jednom z nedávných rozhovorů podle webu Independent přiznal, že se snažil svou pravou osobnost před všemi skrývat. Možná i proto mu trvalo opravdu dlouho, než si dovedl říci o pomoc.

„Měl jsem pravidlo, že v práci nebudu nic brát ani pít. To jsem dodržoval, ale chodil jsem tam s ukrutnou kocovinou,“ prozradil na sebe.

Když si jeho problémů všimli kolegové z Přátel, pokoušeli se mu pomoci. „Jennifer Aniston se o mě zajímala ze všech nejvíc a já jsem jí za to moc vděčný,“ říká dnes herec.

Jenomže problémy s alkoholem nebyly tím jediným, s čím se potýkal. Život mu hodně změnila nehoda na skútru, po které se stal závislým na lécích proti bolestem.

Kradl je na prohlídkách domů

Během děsivé nehody na vodním skútru měl Matthew Perry podle serveru Sportskeeda štěstí, že vyvázl jen s menšími zraněními. I kvůli nim nicméně začal brát léky na bolest. A brzy se na nich stal závislý.

„Kdyby tehdy k té nehodě nedošlo, dalších 30 let mohlo být všechno úplně jinak,“ uvedl herec. Přiznal se, že jeho závislost byla opravdu velmi silná.

Pokoušel se tak falšovat recepty do lékáren, léky ale také kradl například při prohlídkách domů ke koupi. Ty si domlouval jen proto, aby pak majitele odmítal poté, co jim vybral lékárničku.

Přiznal, že své závislosti propadl natolik, že užíval denně až 55 tablet analgetik, uvádí iDNES. Léčbou svých závislostí strávil Matthew Perry třicet let svého života, během kterých vystřídal patnáct léčeben a rehabilitačních center.

Zdroj: Vulture, Insider, Independent, Sportskeeda, iDNES

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články