Matthew McConaughey si v mládí hrál na kovboje. Svým roztomilým kukučem uměl zaujmout už tehdy

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
matthewa mcconaughey
Zdroj: Profimedia.

Držitel Oscara a Zlatého glóbu Matthew McConaughey se v dětství účastnil soutěže, o které si ještě donedávna myslel, že ji vyhrál. Když si ale fotografii podrobně prohlédl, zjistil, že věc se má jinak. Hvězda Hollywoodu tak žila třiačtyřicet let v omylu.

Americký herec a idol ženských srdcí Matthew McConaughey se narodil v roce 1969 v Texasu. Vyrůstal se dvěma staršími bratry. Původně se chtěl stát právníkem, ale nakonec zjistil, že ho tento obor až tak nezajímá.

Triumf v soutěži?

Už jako malý chlapec vynikal svou krásnou a roztomilou tváří. Na Instagramu nedávno sdílel snímek, na němž jako osmiletý drží trofej pro „Little Mr. Texas“. K snímku přidal popisek, že třiačtyřicet let žil v domnění, že tuto soutěž vyhrál, ale po pečlivém prostudování fotografie zjistil něco jiného.

„Procházel jsem staré fotografie a našel právě tuto. Něco však upoutalo mou pozornost. Podíval jsem se na cedulku, přiblížil ji a zjistil jsem, že je tam napsáno druhý za vítězem,“ popsal pro magazín People, jak přišel na ono nedorozumění.

Nicméně ani druhé místo mu nezabránilo, aby se postupem času stal hvězdou. Svou hereckou kariéru začal v devadesátých letech, kdy účinkoval v televizních reklamách a zkusil si režii studentských filmů.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Matthew McConaughey (@officiallymcconaughey)

V devadesátkách se rozehříval

První větší filmová role přišla v roce 1993 ve snímku Omámení a zmatení. Po neúspěšném Masakru v Texasu byl pár let šťastný za vedlejší role, ale jeho chvíle opět přišla.

V hvězdami nabitém filmu Čas zabíjet dostal hlavní roli právníka a stala se z něj hollywoodská hvězda. Poté byl zvažován do titulní role v kultovním snímku Titanik.

Nemusel ale smutnit, že ji nezískal, protože se o pár let později objevil ve Spielbergově historickém dramatu Amistad. Film se dočkal nominací na čtyři Oscary a čtyři Zlaté glóby.

Nakonec si odnesl Oscara i Zlatý glóbus

Po přelomu tisíciletí se začal objevovat spíše v romantických filmech jako například Svatby podle Mary, Jak ztratit kluka v 10 dnech, Bláznovo zlato nebo Bejvalek se nezbavíš.

Vrchol ale jednoznačně přišel v roce 2013. Za roli Rona ve snímku Klub poslední naděje, který bojuje s nemocí AIDS, získal jak Oscara, tak Zlatý glóbus. Kvůli roli musel navíc výrazně zhubnout.

Dnes jednapadesátiletý herec je stále velmi atraktivní, a to i s dlouhými vlasy, které momentálně nosí. Pořád také patří mezi hollywoodskou špičku a před filmovou kamerou je stále velmi aktivní.

Zdroj: People.com

Autor: Karolína Stoczková

Související články