Matka herce Jacka Blacka zachránila život posádce Apolla 13. Práci na projektu si vzala dokonce i do porodnice

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Jack Black
Zdroj: Profimedia

Jack Black je slavný americký herec a hudebník. Málokdo si ale jeho jméno spojí se ženou, která se zapsala do dějin také velmi významně. Judith Love Cohen byla letecká inženýrka, která se mimo jiné věnovala také vesmírným projektům.

Slavný herec si vysloužil nominaci na Zlatý glóbus a mluví se o něm v mnoha zemích světa. Přitom by si podobnou úctu zasloužili také jeho rodiče, především matka. Thomas William Black i Judith Love Cohen pracovali jako letečtí inženýři. Matka slavného hudebníka se ale dokonce účastnila projektu, díky kterému došlo k záchraně posádky Apolla 13.

Zachránila astronauty a porodila celebritu

Judith Love Cohen byla statečná žena. Práce pro ni znamenala hodně, a to i proto, že věděla, že zachraňuje lidské životy. Inženýrka byla těhotná a měla podle doktorů především odpočívat.

Ona ale přesto pracovala na projektu, který následně v roce 1970 zachránil posádku Apolla 13. „Jack se narodil 28. srpna 1969. Matka měla porodní bolesti, přesto si ale tehdy projekt odnesla do nemocnice, kde na něm pracovala,“ popsal její syn, profesor inženýrství USC Neil Siegel.

Obdivovaná inženýrka

Misi Apolla 13 postihla katastrofa, která mohla znamenat, že by se nikdo ze zúčastněných nevrátil domů. Díky naváděcímu programu vytvořenému právě matkou Jacka Blacka byli nakonec všichni zachráněni.

Svými blízkými byla obdivována. Svět ale o jejích úspěších dlouho netušil. Až v nedávné době začaly po internetu kolovat informace o tom, co vše během svého života dokázala.

Kromě leteckého inženýrství se věnovala Judith Love Cohen také tanci a byla autorkou několika knih pro děti. Zemřela 25. července 2016 ve věku 82 let.

Zdroj: California Sun, USA Today, All That’s Interesting, Now, Daily Mail, Capitol

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články