Matěj Stropnický a Daniel Krejčík zažívají odvrácenou stranu pomoci. Zemřela žena, kterou ubytovali

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
matej stropnicky pritel
Zdroj: Profimedia

Matěj Stropnický a Daniel Krejčík na svém zámku v Osečanech ubytovali několik rodin uprchlíků z Ukrajiny. Přijali je do své rodiny a těžce nesli rozhodnutí některých z nich odstěhovat se do Prahy. O to těžší pro ně bylo zjištění, že jedna z ubytovaných žen trpí vážnou nemocí. Přes veškerou možnou pomoc nakonec své nemoci podlehla.

Matěj a Daniel zareagovali ihned po vypuknutí konfliktu na Ukrajině a svůj zámek začali připravovat na to, aby se zde mohlo ubytovat co nejvíce rodin. To se podařilo a oba si k rodinám, které u nich bydlí, vytvořili silné pouto.

Odchod jedné rodiny do Prahy oplakali

„Asi by bylo pokrytecký psát o dalším dni pozitivně, protože byl pro nás s Matějem náročný. Jedna rodina se rozhodla nás opustit a přesunout se do Prahy,“ napsal Daniel v jednom ze svých příspěvků na instagramu.

Maminka prý těžce nesla, že jí onemocněly děti. Ty měl na starost právě Daniel a strávil s nimi den na hřišti s českými dětmi. Jeho myšlenka, aby se děti skamarádily, byla hezká, ale když přišla nemoc, maminka děti sbalila a odjela ze zámku.

Její odjezd byl dle Daniela okamžitý a emocionální, ale nešlo mu již zabránit. „Překvapivě mě/nás to zabolelo. Brečel jsem. Měl jsem najednou pocit, že i když se snažíme pomáhat do vyčerpání sil, je to málo. Že to nestačí,“ zakončil vyprávění o náročné pomoci rodinám na zámku.

A ta největší rána měla teprve přijít.

Pomoc s sebou přináší i bolest

To pochopili Matěj s Danielem záhy po odchodu zmíněné rodiny. Mezi dalšími uprchlíky na zámku byla totiž žena, jíž diagnostikovali vážné onemocnění, kterému nakonec podlehla.

Paní Olga dorazila z Ukrajiny se synem, ale chvíli po příjezdu se u ní objevily obtíže, a tak Olga vyhledala lékaře. Ten jí bohužel sdělil, že má nádor v pokročilém stádiu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Daniel Krejčík (@dan.krejcik)

Když se dozvěděli, že Olga umírá, vzali za ní jejího syna, aby se s ní rozloučil. V rámci toho poděkoval Daniel paliativnímu oddělení v Oblastní nemocnici Příbram za veškerou pomoc a podporu.

Věděli sice, že se Olžin život blíží ke konci, ale její odchod je přesto velmi zarmoutil. Požádali o čas, aby se s touto ztrátou mohli vyrovnat.

Co bude s osiřelým synem a zda pro něj Matěj s Danielem vyhlásí sbírku, zatím není jasné a ukáže to až čas.

Zdroje: Blesk, Život v Česku, Instagram

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články