Martu Kubišovou stále trápí zdraví. Podezření na rakovinu se nepotvrdilo, i tak je ale slabá

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
marta kubisova
Zdroj: Nextfoto

Zpěvačce Martě Kubišové je 79 let, není se tak čemu divit, že má ve spojení se svým věkem sem tam nějaké ty zdravotní komplikace. Poslední dobou ale umělkyni trápí zdraví více, než by čekala. Ona sama to dává za vinu především očkování proti koronaviru.


Koncem letošního července byla Kubišová hospitalizována v nemocnici. Jak později informovala TV Nova, měla zpěvačka problém s tlustým střevem.

Ačkoli už před časem Kubišová nemocnici opustila, stále ještě není v plné síle. Lékaři u ní dokonce prověřovali i podezření na rakovinu.

„Jsem hodně unavená a taky hodně spím. Akorát se chystám do nemocnice na vyndání stehů,“ svěřila se Blesku Marta po telefonu.

Do společnosti se snaží příliš nechodit, drží se spíše doma a odpočívá. „Měli u mě podezření na rakovinu, takže mě skvělí lékaři v Nemocnici Na Homolce pořádně proklepli. Dostala jsem zrovna výsledky s tím, že o rakovinu nejde, tak mám nesmírnou radost!“ řekla na začátku srpna.

Když jí šlo o život

V poslední době na tom není Marta úplně nejlépe, snaží se ale dodržovat veškerá doporučení lékařů, trávit čas odpočinkem a dělat to, co je pro lidi jejího věku přirozené: nenamáhat se. Kubišová dobře ví, jaké to je, když člověku jde o život, proto se teď pokouší udržet si zdraví, jak se jen dá.

Před 7 lety dostala zpěvačka infarkt a lékaři ji zachránili doslova na poslední chvíli. Konkrétně tedy kardiolog Petr Neužil, který si ji vzal do parády i při problémech se střevy. Už totiž zpěvaččin stav znal a věděl informace, které by se mohly hodit.

„Na to, jak to bylo vážné a jak to mohlo dopadnout, je dobrá. Vzhledem k situaci výborná. Díky tomu, že když došlo k perforaci střev, nebylo žádné prodlení, Marta okamžitě reagovala a v tom je to kouzlo,“ objasnil odborník, který se stal pro zpěvačku prakticky jejím osobním doktorem.

Očkovat proti covidu už se nikdy nenechá

Téma odpůrců a příznivců očkování proti koronaviru už se ve společnosti tak nějak přestalo řešit. Občas se ale přesto najde někdo, kdo svůj názor chce vykřičet do světa. A právě teď je to Marta Kubišová, která přiznává, že se cítí poslední týdny hrozně.

„Třetí dávka očkování mi dala pořádně zabrat. Měla jsem velké problémy. Asi půl roku jsem pak každý měsíc dostala jakoby chřipku. Šimralo mě v uších, oči mi plakaly v naprosto nevhodných momentech. Cítila jsem se fakt celkově špatně. Přijala jsem to nakonec jako svůj úděl, ale byla jsem z toho vážně půl roku rozložená,“ sdělila deníku Extra.

„Na čtvrtém očkování mě už neuvidí, ani kdyby před domem bubnovali,“ dodala pak. Nejspíš věří tomu, že očkování může pomoci, vzorně také podstoupila první tři dávky, protože je podle odborníků v krizové věkové skupině. Za ty zdravotní obtíže, které měla po třetí dávce, jí to ale nestojí a znovu už rozhodně nepůjde.

Zdroj: Blesk, Extra, TV Nova

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články