Martin Zounar by se k vaření v televizi už nikdy nevrátil. Nechá to raději odborníkům

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
martin zounar
Zdroj: Nextfoto

Dnes Martina Zounara znají fanoušci především díky seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde hraje doktora Bohdana Švarce. Ještě před pár lety ale na Primě vařil v pořadu Mňam aneb Prima vařečka, kam si zval slavné hosty a představoval nejrůznější recepty. Dnes už by se ale prý k vaření v televizi raději nevracel.


Zounar je dnes především herec. Ačkoli vaří doma často a rád, v televizi je to podle něho něco úplně jiného a už by to dělat nemohl. Dříve byl sice díky svým kulinářským dovednostem oblíbený, za nějakého velkého šéfkuchaře se ale nepovažuje.

A právě proto by raději vaření v televizi nechal odborníkům. Podle jeho slov je nejtěžší to, že v televizi se všechno jeví jinak a v přímém přenosu je velmi složité vařit v reálném čase.

„Samozřejmě, divák chce být klamán a je klamán, ale stihnout všechno reálně, to dokáže opravdu jenom profík. Myslím si, že proto také skončila doba, kdy v televizi vařili hlavně herci. Být v pozici, že učíš českého diváka vařit, není úplně nejlepší. Lepší je, když jsi v pozici, že se to sám učíš, na to se lidi rádi koukají,“ říká herec v rozhovoru pro Český rozhlas.

Kluk z vesnice

Ačkoli do pořadu o vaření v televizi už by jako moderátor nešel, přípravu jídel stále miluje. Na prvním místě je pro něho rodina, s tou se dá ale koníček skvěle skloubit. Herec doma velmi rád připraví své ženě a dceři nějaké to pohoštění. A to jak v kuchyni, tak třeba i venku na grilu.

„Jsem vlastně kluk z vesnice, můj děda byl v Orlických horách snad poslední kulak. Řadu věcí kolem domu i zahrady si umím udělat sám,“ pochlubil se před pár lety serveru iDNES s tím, že vlastnoručně vybudoval terasu, na které často a rád griluje.

Už žádný jojo efekt

V minulosti se Zounar pokoušel mnohokrát hubnout, nakonec to ale vždy dopadlo stejně. Jojo efekt zafungoval a jemu se shozená kila opět vrátila. Po pandemii koronaviru se ale rozhodl jít opravdu do sebe. V posledních měsících tak vaří nejen chutně, ale také zdravě.

„Lidi, já jsem dal opravdu za měsíc a půl patnáct kilo dolů. Já jsem normálně úplně rozkvetl! Tak jsem si řekl, že to takhle půjde a bude to skvělé, ale uplynuly tři měsíce, přišel jojo efekt a ještě bonus pět kilo nahoru,“ komentoval kdysi jednu ze svých diet podle Expresu.

Teď na sobě ale pracuje a zatím se mu to daří. Na svém instagramu navíc rozjel pořad Jako k ohni, ve kterém fanouškům představuje snadné a zdravé recepty. Podle jeho slov je to úplně jiné než moderovat něco v přímém přenosu.

Zdroj: iDNES, Český rozhlas, Expres

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články