Martin Stránský se stal v nové Popelce lamačem ženských srdcí. Film se prý divákům bude líbit

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
martin stropnicky
Zdroj: Profimedia

Pohádka o Popelce je pohádka, která si vysloužila už mnoho zpracování, mimo jiné i naše české Tři oříšky pro Popelku. Ty podle svých slov miluje i herec a dabér Martin Stránský. V tuto chvíli se ale více věnuje novému zpracování příběhu, ve kterém sám dabuje jednu z hlavních postav.


„Měl jsem šanci a potěšení stát se králem,“ svěřil se pro idnes.cz. „Je to velký severský fešák. Na první dobrou je to sympaťák a lamač ženských srdcí,“ popsal postavu a doplnil, že dabování jeho role bylo poměrně jednoduché. „Král je i ve vyjadřování takový trochu úsporný. Je to text bez dlouhých špalků, jen jednoduché věty,“ vysvětlil.

Nová verze Popelky je podle jeho slov pojatá trochu jinak, než jsme zvyklí, jemu osobně se ale velmi líbí. „Příběh samotný nezmizel. Popelka tam je a myslím, že dětem i dospělákům se to bude líbit,“ nechal se slyšet. Jak si český herec jinak užívá pohádky a jak se chystá na Vánoce?

Sám je fanouškem české Popelky

Nová Popelka půjde do kin 23. prosince, podle Stránského je to skvělá příležitost, jak si s rodinou udělat den před Vánocemi krásný společenský zážitek. On sám považuje film za velmi vydařený, miluje ale především českou verzi pohádky s názvem Tři oříšky pro Popelku, kterou zná nazpaměť.

Na dotaz, zda se mu pohádka líbí, odpověděl: „Za ty roky už to mám tak pod kůží, že mi hned naskakují v hlavě různé filmové scény, když na to vzpomínám. Tu pohádku mám opravdu moc rád. Sice už jsem starej, ale Tři oříšky pro Popelku miluji odmalička.“

Jde o tradici, kterou si spojí s Vánocemi i mnoho dalších Čechů. Co se týče oslav vánočních svátků, Stránský má celou řadu zvyků, které dodržuje. „Snažíme se našim klukům některé tradice vštípit. Moje žena a celá její rodina pochází z Valašska. Moc mě baví třeba jen to, jak se tam věší stromeček, respektive jakým způsobem ho mají instalovaný,“ svěřil se.

Zdobení stromečku s dětmi

„U nás v Jihlavě byl vždycky stromeček v klasickém stojanu. Na Valašsku se věší od stropu dolů. Pod tím stromečkem je pak spousta místa na dárky. Navíc je to praktické, protože když stromek začne opadávat, člověk pod ním jen vyluxuje a nerozbije přitom žádnou ozdobu,“ vysvětlil.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Martin Stránský (@martin_stransky_official)

Zda to tak budou řešit i letos, to na sto procent neslíbil, loni nicméně minimálně podle fotek na Instagramu stromeček opravdu ze stropu zavěsil a s dětmi se potom postaral o to, aby doslova zářil barvami. Podívejte se sami, jak netradičně, ale zato prakticky a pohádkově to vypadá.

Vánoce tento rok podle všeho prožije Martin Stránský s kaprem na talíři, protože to podle jeho slov ke Štědrému dni jednoduše patří. A den před nimi nejspíš vezme rodinu na premiéru nové norské pohádky, která ukáže lidem Popelku tak trochu jinak.

Zdroj: Instagram, idnes.cz

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články