Martin Hofmann zamýšlel původně úplně jiné povolání. Kamarádi mu jej velmi rychle zošklivili

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
martin hofmann
Zdroj: Pavel Machan CNC / Machan, Kundrát, Pátek, Hykl / CNC / Profimedia

Martin Hofmann je divákům známý z pořadu Ulice, v současné době ale televize Nova uvádí nový kriminální pořad Odznak Vysočina, ve kterém si herec zahraje hlavní roli. Jak si se svou novou postavou rozumí a co je podle něho na seriálu nejtěžší? V rozhovoru pro novaplus.nova.cz přiznal mimo jiné i to, čím chtěl být, dokud nepropadl herectví.

„Je mi tu dobře,“ prohlásil Hofmann při natáčení seriálu. „Jsou tu fajn lidi i herci. Patrik je vynikající herec,“ dodal. Mluvil o Patriku Děrgelovi. V Odznaku Vysočina si herci zahrají kolegy, kteří si ne ve všem úplně rozumí.

Postava, kterou si Hofmann v seriálu zahraje, je tak trochu rebel se sklony k pití, samotář a nevrlý vyšetřovatel, se kterým se těžko vychází. Má ale dobré srdce a snaží se o spravedlnost. Jak se s ním sám herec ztotožňuje? Podle jeho slov jen velmi těžko.

Doporučil bych mu méně pití

„Na můj vkus moc chlastá. Já bych mu doporučoval ubrat trochu. Je to čtyřicátník, co žije sám, bez děvčete. Energii zabíjí chlastem,“ vyjádřil se. Podle všeho je ale v kriminálce zároveň celá řada fyzicky náročných scén, se kterými se musí postava poprat.

Naštěstí se mu to i přes alkoholické sklony daří. Hofmann má ale na tyto scény kaskadéry. „S kaskadéry děláme všechny scény přímo na místě. Žádné připravování v tělocvičně zatím neproběhlo. Oni jsou šikovní a spoléhají na to, že i já jsem šikovný.“

Hofmannova role v seriálu bude obrovská a představí se jako jeden z hlavních hrdinů. Ne vždy si ale podle svých slov přál být hercem. Odhadli byste, čím se chtěl živit předtím, než se mu naskytla příležitost stávat se hrdiny ve filmech a seriálech?

Veterina nakonec nedopadla

Na dotaz, zda chtěl být Martin Hofmann vždy hercem, překvapené redaktorce odpověděl, že původně ho velmi lákalo zvěrolékařství. Jenže práci se zvířaty si každý mladý člověk představuje jenom jako tu krásnou, kdy pomáhá zraněným psům a kočkám.

Rodiče a okolí mu pak důsledně vysvětlili, že by se jako zvěrolékař musel zabývat i jinými věcmi. „Pamatuji si, že jsem chtěl být zvěrolékař, ale pár dospělých mi řeklo, že budu trávit čas tím, že budu strkat ruku kravám do pr*ele, takže mi to velmi rychle rozmluvili,“ zasmál se.

První díl nového pořadu odvysílala televize Nova již 13. ledna ve večerních hodinách, a pravidelně tak bude nyní fanouškům poskytovat dávku napětí, ale i humoru. Seriál plný kriminálních zápletek nabídne celou řadu zkušených a oblíbených herců a je jisté, že se bude na co těšit.

Zdroj: novaplus.nova.cz

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články