Martin Dejdar se v roce 2012 odstěhoval do USA. V Čechách totiž šikanovali jeho syna

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Martin Dejdar
Zdroj: Nextfoto

Martin Dejdar má Českou republiku velmi rád. Přesto se v roce 2012 jeho rodina tajně odstěhovala do USA a do Česka se pak vracela jen příležitostně. Jaký k tomu tehdy měli důvod? Podle slov herce šlo o šikanu syna, před kterou se rozhodli raději utéct do zahraničí.

Syn Martina Dejdara v posledních letech zmužněl a stává se z něj chlap jako hora. Na škole byl ale jako mladší cílem posměchů. A herec se rozhodl synovy problémy utnout jednou pro vždy.

Mně ubližujte, ale mým dětem ne

Děti pro Dejdara znamenají hodně. Dokáže prý pochopit, že se někdo naváží do něho, to, že někdo ubližuje jeho rodině, je pro něj ale něco strašného.

„Šli jsme do Ameriky hlavně proto, že syn byl šikanovaný ve škole. Nedalo se s tím nic dělat. Nechtěl jsem, aby tohle zažíval jen proto, že je Dejdar. Že si lidé otírají boty o mě, v pohodě, unesu to. Ale proč o dítě?“ cituje hercova slova server Aha!.

Na Floridě se mu dařilo

V zahraničí strávila rodina 4 roky. Matějovi se na Floridě velmi dařilo.

„Když studoval v USA a v Kanadě, tak mu to docela šlo, dobře měl našlápnuto i po návratu do Česka. V létě se ale bohužel zranil, takže teď zatím nemůže hrát,“ svěřil se Dejdar před časem serveru Blesk.

Jak Matěj, tak i Martinova dcera Sára v minulosti přičichli k herectví. Podle tatínka se tím ale nikdy živit nebudou. „Se Sárou jsme hráli společně v pohádce Dukátová skála, ale pak už hrát nechtěla. Se synem jsem už také hrál, a to ve filmu Kluci z hor, ztvárnil mě v mladším vydání. A myslím, že docela obstojně,“ uvedl v roce 2019.

Zdroj: Aha!, Blesk, OnlyU

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články