Martin Dejdar neuznává rychlokvašky z internetu, což naznačil již při konfliktu s Nikol Leitgeb

od Soňa Jiroutová
3 minuty čtení
Martin Dejdar
Zdroj: Profimedia

Martin Dejdar patří zcela právem mezi obsazované a vážené herce českého showbusinessu. Mnoho desítek let tvrdé práce, aby se dostal mezi českou hereckou elitu, dle něj devalvují rychlokvašky z internetu, které vůbec neuznává. Jeho smýšlení o influencerech bylo zřejmé i z konfliktu s Nikol Leitgeb v roce 2020.

Doba koronavirová byla těžká a lockdown omezil skoro všechny. Herci nemohli vystupovat a peníze jim chyběli stejně jako všem ostatním. Martin Dejdar se proto rozhodl, že svým kolegům v této době pomůže.

Skandál ohledně seznamu jmen

Vytvořil proto webové stránky, kde si fanoušci mohli zaplatit video nebo audio se svým oblíbeným hercem.

„Přemýšlel jsem, jak si vzájemně pomoci. Jednak mnoha tisícům zájemců, kteří nám denně píší o nejrůznější videa a fotografie, a osobnostem, které již půl roku mají obtížné živobytí,“ uvedl pro Super k projektu herec.

Jenže nastaly problémy. Jeden hercovi pěkně zavařil a ten druhý mu vlastně pomohl vyřešit ten první. Prvním problémem bylo, že se někteří herci na seznamu projektu objevili, aniž by je někdo oslovil.

„Cože? Vůbec nevím, že mě na to Dejdar oslovil, to si nepamatuju. To bych ani nechtěl,“ řekl například pro deník Blesk Jiří Lábus, který byl součástí seznamu v daném projektu.

Následně dodal, že po telefonátu s Martinem Dejdarem zjistil, že mu to asi říkal, ale že s poplatkem za svou nahrávku nesouhlasí.

„V životě jsem o té stránce neslyšel. Zdravice posílám vždycky bezplatně. Mám spoustu způsobů, jak si vydělat peníze, tohle rozhodně není jeden z nich,“ ozval se další ze seznamu, kterým byl Karel Kovář známý jako Kovy.

Martin Dejdar se za chyby v seznamu omluvil a dostalo mu zastání od mnoha známých osobností. Michal Kavalčík například dodal, že v USA je zcela běžné, že si za nahrávky od svých idolů zaplatíte.

Důkazem jsou například gratulanti Jana Bendiga, které mu zajistil jeho přítel Lukáš a mezi které patřil Patrick Duffy či Chuck Norris.

Projekt ukončil, kritika Nikol pomohla

Projekt už byl ale tímto zmatkem velmi narušen a zkázu dodělala kritika Nikol Leitgeb.

„Celkem dost jsem se naštvala, je tam seznam našich osobností z různých sfér, sportovci, influenceři, zpěváci atd. Vy si u těch osobností můžete objednat audio nebo video pozdrav či přání a za to platíte. Audio většinou 1500 Kč, video 2500 Kč. Já vím, že doba je zlá, ale tohle mi přijde úchylný. Člověk má být rád, že má nějaké fanoušky,“ reagovala na zjištění, že takový projekt existuje, na svém instagramu.

Martin Dejdar tak dostal možnost projekt ukončit a svést to tak trochu právě na Nikol. Uvedl, že byl vystaven neuvěřitelnému tlaku a urážkám.

„Navíc když lidé jako například Nikol Štíbrová a jí podobná stvoření mají tu odvahu mě i ostatní skutečné osobnosti, které desítky let tvrdě pracují, veřejně zostuzovat a urážet, nemá smysl se o něco snažit,“ uvedl Martin Dejdar a dal tak najevo, co si o influencerech myslí.

Dělají to jen pro peníze

A pokud by snad někdo zůstal na pochybách, vyjádřil se herec k influencerům a celkově internetovým rychlokvaškám znovu letos a ještě ostřeji.

„Hlavní, co jim chybí, je růst. Samozřejmě dnešní svět sociálních sítí a médií umožňuje, aby byl slavný v uvozovkách kdokoliv, lidi chtějí a vždy chtěli být slavní, protože sláva a popularita je obrovské lákadlo,“ řekl pro server Extra o hercích, kteří svou roli dostanou jen proto, že se proslavili na internetu.

Navíc se do nich pustil, že jejich jediným motivem jsou peníze, a například v divadle by dle jeho názoru tito lidé neobstáli.

„Ze dne na den se nikdo hercem prostě nestane, tomu nevěřím. Možná u filmu, kde scénu můžete točit tisíckrát, ale divadlo se bez pokory dělat nedá, takže ze současných influencerů by na divadle neobstál nikdo,“ dodal Dejdar.

Zdroje: Super, Blesk, OnlyU, Instagram, Extra

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články