Marta Kubišová se po 4 letech ukázala na akci. Prý by i vyskočila z okna, aby mohla dorazit

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
marta kubisova
Zdroj: Nextfoto

Marta Kubišová se ve svých 79 letech drží spíše mimo společnost. Po čtyřech letech ale vyrazila na akci, kde dokonce uskutečnila rozhovor s médii. A měla k tomu jeden velmi dobrý důvod. Jednalo se totiž o psí festival Blesk tlapky, kde se podle svých slov cítila jako v ráji.

Akce konající se na pražském Vypichu přilákala řadu lidí. Mezi nimi samozřejmě převládali milovníci psů, snad málokdo ale projevil takové nadšení jako právě Kubišová. Ta psy už odmalička zbožňuje a nebála se tak dát najevo svou radost. Najednou byla plná energie a nestíhala se kolem sebe za všemi chlupáči ani ohlížet.

„Ježíši, podívejte, to je Jack Russell, a támhle zase chrtík, no to je nádhera,“ křičela podle Aha! nadšeně. „Je to radost být tady. Tolik pejsků pohromadě a taky dobrých lidí, to se jen tak nevidí,“ usmívala se. Nad celým psím festivalem převzala Kubišová záštitu a radovala se z toho, jak dokonale všechno vyšlo.

Pro zvířata cokoli

Kubišová se mezi psy cítila skvěle, to ale neznamená, že v jejím srdci není místo i pro další zvířata. Naopak se snaží pomáhat všemožným útulkům a organizacím a pro zvířata by se takříkajíc rozkrájela. Ne vždy je ale v jejích silách pomoci, proto alespoň o pomoc požádala ostatní.

„Ty tisíce lidí, co dorazily, to mluví za vše. Projekt Blesk tlapky dlouhodobě podporuji a jeho tvůrci mi dělají velkou radost. Dokonce jsme našli čas a povídali si, co dalšího plánují, a já je poprosila o pomoc jednomu kočičímu útulku, který ráno vyhořel,“ svěřila zpěvačka.

Tím ukázala, že má kromě velkého hlasu také opravdu velké srdce a že zvířata v jejím životě hrají velkou roli. Na základě její prosby se tak možná útulek z neštěstí vzpamatuje daleko rychleji. To jediné by si prý koneckonců Marta přála.

Měla by šetřit zdraví

Kubišová by se ve svém věku ovšem neměla přemáhat. Potřebuje hodně odpočívat, nechodit na náročné akce a uvědomit si, že v 79 letech už člověk jednoduše nezvládne všechno. Ačkoliv se o to pokouší, na tuto událost ale podle svých slov jednoduše dorazit musela.

„Kdybych měla skočit z prvního patra, abych mohla dorazit, tak to udělám,“ usmála se pro média s tím, že kdyby nepřišla, vyčítala by si to po zbytek života. Kromě toho, že pro ni byla akce zážitkem, psychicky se po návratu domů navíc cítila daleko lépe než kdy jindy.

A to nejen díky tomu, že se seznámila s řadou chlupáčů, ale také proto, že pomohla mnoha útulkům. Veřejně totiž na pódiu vyzvala všechny účastníky akce k pomoci zvířatům a věří tomu, že její slova mnohým otevřela oči a pokusí se udělat pro psy i kočky opravdu maximum.

Zdroj: Blesk, Blesk TV, Aha!

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články