Marta Kubišová bude o Vánocích sama. Kvůli nemoci k ní nemůže ani neočkovaná dcera

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
marta kubisova
Zdroj: Profimedia

Marta Kubišová letošní Vánoce neprožije zrovna zvesela. Je nešťastná kvůli tomu, že je nejspíše bude muset strávit o samotě. Je velmi nemocná, bere antibiotika a kvůli tomu k ní nemůže ani její dcera Kateřina.

Není očkovaná proti covidu, a proto lékaři nedoporučují, aby se obě ženy stýkaly. Marta totiž bojuje se zánětem dýchacích cest, který by covid mohl ještě více zkomplikovat a důsledky by byly velmi vážné.

Zpěvačka má chronickou obstrukční plicní nemoc

Sama Marta pro ahaonline.cz uvedla, co tato nemoc znamená: „Chytit covid by pro mě mohlo být fatální. Jsem sice třikrát očkovaná, ale to nic neznamená. Jsem v té nejrizikovější skupině a teď i nesmírně oslabená,“ vyjasňuje, proč se nemůže stýkat s dcerou.

„Proč se nechce nechat očkovat, s ní nemá cenu řešit, má svoji hlavu a je už dospělá, nutit ji nemohu,“ oznámila zpěvačka, které je to sice líto, ale má pravdu. Kubišová se teď bude muset rychle uzdravit. Ani to ale nezaručí, že nebude na Vánoce sama.

Má velmi oslabenou imunitu, možná by stačilo jen drobné nachlazení a zpěvačka by se mohla dostat do ohrožení života. „Špatně se mi dýchalo, v krku jako kdybych měla cizí předmět, který nemohu vykašlat. Co vám budu povídat, byla jsem přesvědčena, že mám covid,“ svěřila své obavy.

Bála se koronaviru, testy ale byly negativní

Její test byl naštěstí negativní, špatně jí ale bylo pořád, a tak podstoupila ještě jeden. Ten byl k jejímu překvapení také negativní a Marta nevěděla, co má dělat. „Byla jsem už zoufalá, co se mnou je. Nakonec mě v Nemocnici Na Homolce pořádně proklepli a zjistili zánět dýchacích cest.“

Tam jí doporučili antibiotika a hlavně žádné návštěvy a fyzický kontakt. Nemůže tak chudák vyvenčit ani svou fenku. „Bydlíme v paneláku, a tak Brillinku vypustím jenom z vchodových dveří, ona si kolem domu udělá dvě kolečka a zaštěká, že chce domů,“ popsala Marta.

Zpěvačka dostala pozvání na křest kalendáře Proměny 2022, pro který sama fotila. Chantal Poullain ji sice přemlouvala, ale dočkala se odmítnutí. „Říkala jsem jí, jak jsem na tom, ale že i kdybych byla bez antibiotik, tak nepřijdu. Ani ve skafandru, opravdu mám nahnáno,“ přiznala.

Marta i celá její rodina teď může jen doufat, že do Vánoc bude všechno v pořádku, antibiotika dobraná a zpěvačka se bude u stromečku moci sejít se všemi, které má ráda. Jak je vidět, ani to, že budou o Vánocích lidé sami, jejich příbuzné nedonutí k očkování, pokud sami nechtějí.

Zdroj: ahaonline.cz

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články