Marta Jandová už si může číst společně s dcerou. Její osmiletá Maruška se také zamilovala do komiksu

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
marta jandova
Zdroj: Profimedia

Marta Jandová má doma již osmiletou dcerku Marušku, kterou nade všechno miluje. Zpěvačka je navíc stále spokojená i v životě s manželem Miroslavem Vernerem, který je gynekologem.

Marta se pochlubila svou dcerou na svém Instagramu, kde pravidelně sdílí snímky nejen ze soukromí. Maruška na fotce sice není tolik vidět, je ale vidět, co zrovna dělá. Zamilovala se stejně jako její maminka, když byla malá, do komiksového Hobita.

Obě mají oblíbený žánr knih

Protože je Marušce už osm let, dávno umí číst. Klasické knihy jsou pro ni sice ještě těžké, ale nic nebrání tomu, aby se pustila do komiksu. „Tohle mě dojalo. Jasně, dojímá mě toho už docela hodně. Plačka jsem,“ přiznala se zpěvačka u snímku.

Marta je nadšená, že si Maru začala číst, i když její první „knihou“ bude komiks. Nejvíc ji ale těší, že si do rukou vzala stejný žánr, jako má ráda sama Marta. Na druhé fotografii uvidíte, že se začetla do Hobita.

„Můj Hobit. Já ho četla v deseti a byla jsem naprosto zamilovaná. Teď se do něj zabrala moje osmiletá prďola. Tak si beru tu druhou knihu a budu číst s ní. Láska moje,“ nemohla se nabažit zpěvačka.

Musela překonat několik úmrtí v rodině

Rozhodně stojí za pochvalu, že Marta vede svou dceru ke čtení, protože mnoho dětí tomu moc nedává a doma nečtou. Ve škole se to tak rychle nenaučí a trénink je důležitý. To ví samozřejmě i Marta, která se Marušce věnuje, co jí čas dovolí.

Vzhledem k tomu, že je jedináček, Marta se tak může věnovat pouze jí. V loňském roce si ale musela připomenout smutné výročí – před 30 lety jí na rakovinu zemřela její milovaná maminka a ona se rozhodla na Dušičky vzít na hřbitov malou Marušku s sebou.

„Zapalte si dnes svíčku. Na památku všech zesnulých. Já dnes vezmu Marušku za babičkou. Za mojí maminkou. Letos je to už 30 let,“ napsala tenkrát Marta. Deník Blesk také napsal, že na nádor na mozku zemřel také její bratr, a to v pouhých 33 letech.

Marta má za sebou pestrou minulost. Část života strávila v sousedním Německu, kde se stala zpěvačkou kapely Die Happy. Vzala si jednoho člena kapely, nakonec se ale rozešli a své štěstí našla Marta znovu až v České republice. Vystupuje nejen jako zpěvačka, ale nebojí se ani hodnotit výkony ostatních v talentových soutěžích.

Zdroj: Instagram, Blesk

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články