Marta Jandová ukázala starou žákovskou knížku plnou legračních poznámek od učitelů. Evidentně byla pěkné číslo

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
marta jandova
Zdroj: Profimedia

Vzpomínky na školu bychom si měli schovávat. Jednou se na ně rádi podíváme třeba se svými dětmi a zavzpomínáme na to, jací jsme tehdy byli. Marta Jandová se rozhodla sdílet svou starou žákovskou knížku nejen s rodinou, ale i s fanoušky. A podle všeho byla na základní škole pěkné číslo.


Pravděpodobně i ten nejvzornější žák někdy dostal nějakou poznámku, se kterou se bál dojít domů. Zatímco na střední škole už řada lidí neřeší, jak rodičům špatné zprávy předat, na základce je to jiné. Marta se tak nejspíš tehdy s žákovskou bála přijít domů.

Dnes si ale uvědomuje nejen to, že podobné věci se dějí nám všem, ale že je to vlastně legrační vzpomínka a lekdy jsou ony poznámky dost absurdní.

Učitelé ji totiž očividně trestali i za to, že se během hodin usmívá. Díky příspěvku, který sdílela, se rozpovídali o své minulosti na škole i její fanoušci.

Na facku

„Našla jsem svojí žákovskou z 5. třídy. Bylo mi 11 a byla jsem asi trošku na facku,“ svěřila se Jandová se smíchem. „Taky máte takovou pěknou sbírku?“ zeptala se, aby podpořila konverzaci. A odpovědí se jí dostalo mnoho. Některé se soustředí na její poznámky, jiné pak připisují vlastní příběhy.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Marta Jandová – Zpěvačka (@marta.jandova)

„Hází po třídě bačkorou, špiní vymalované stěny,“ zní první z poznámek Jandové. Očividně tehdy chtěla dát škole najevo, že se jí nelíbí barva, kterou zvolila na zdi jednotlivých tříd. To ale není nic proti druhé poznámce, ve které je potrestána vlastně za to, že má na ostatní špatný vliv.

„Marta svým chováním při hodině značně zneklidňuje své okolí. Soustřeďuje pozornost spolužáků usměvavými pohledy. Žádám o ráznou domluvu,“ napsala jedna z učitelek Jandové do žákovské knížky. Dá se předpokládat, že za úsměv na tváři ale Marta doma příliš vynadáno nedostala.

Dostala důtku

Ačkoli některé poznámky jsou spíše legrační, Marta ve skutečnosti opravdu žádný svatoušek nebyla. V jednu chvíli dostala například i důtku třídního učitele za nepovolený odchod ze třídy, po kterém si donesla do třídy zmrzlinu. Další důtka přišla za nekázeň a ohrožování spolužáků trojúhelníkem na rýsování.

„Uděluji důtku za zapomínání domácích úkolů a nekázeň o přestávkách,“ píše se pak v další poznámce. Dnes už jsou to jenom vzpomínky na dětství, kterým se může Jandová vesele smát. Tehdy ale nejspíš nechodila domů každý den úplně nadšená.

Je vidět, že ačkoli z Marty vyrostla sympatická žena, která svým hlasem ohromuje fanoušky a vyprodává koncerty, duši rockerky a rebelky v sobě měla tak nějak vždy. I proto je dnes zpěvačkou, která dokáže na jednu stranu ohromit citlivou baladou, na tu druhou si ale také pořádně zařádit v ukřičeném tvrdém hitu.

Zdroj: Instagram

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články