Markéta Konvičková vypadala otekle a byla zlá na své okolí. Může za to nevyléčitelný nádor

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Marketa Konvickova
Zdroj: Nextfoto

Markéta Konvičková má zdravotní problémy, se kterými se bude léčit až do konce života. Zpěvačce lékaři před 4 lety našli nádor, který výrazně ovlivňuje její život. Ten v jejím těle stále zůstává a bohužel se nedá úplně vyléčit.

Podle Konvičkové nejde o rakovinu, tu zpěvačka nikdy neměla. Jedná se o vzácný druh nádoru, který ovlivňuje psychiku, ale i fyzický stav člověka.

„Není to nic tajného. V nemocnicích jsem často. Jednou jsem byla tři týdny, jindy dva týdny, pořád jezdím na nějaké kontroly a vyšetření, léčby a podobně,“ popsala pro Extra.

Problémy s plícemi

Nádor bohužel nejde vyléčit, Markéta tak musí už doživotně brát prášky, aby byl její zdravotní stav pod kontrolou. Nesmí také podceňovat pravidelné prohlídky v nemocnicích.

Bohužel se ukázalo, že problém je výrazně spojen také s plicními komplikacemi, které zpěvačka má. „Ovlivňuje to i plíce, ve špitálech jsem teď často,“ říká. Právě nedávno měla Markéta zápal plic, její hospitalizace v nemocnici naštěstí nemusela být dlouhá.

Změnil se jí charakter

Markéta přiznává, že kromě fyzických problémů pociťuje také časté změny nálad. „Přece jen, když vám něco v těle proudí, ovlivňuje to i charakter. Já si nikdy nemyslela, že můžu být na někoho zlá, ale ani nevíte jak a stane se to. Říkala jsem pak partnerovi, jak se mnou vlastně mohl vydržet,“ svěřila se.

Podle svých slov by sama se sebou nevydržela, byly chvíle, kdy se chovala opravdu strašně. Naštěstí v současné době léky v tomto ohledu zabírají. Stejně tak se díky práškům Markéta dala do pořádku i fyzicky.

Dokud se totiž nevědělo, co jí je, měla problémy s otékáním a mnoho lidí si myslelo, že přibrala. „Z hezké holky se stala chodící pochmurná koule, lidi ti nadávají a ty nevíš, co se s tebou děje. To zjištění bylo pak vysvobození, ale nejtěžší byla ta cesta k tomu,“ uvedla v rozhovoru pro Super.

Zdroj: Super, Blesk, Extra, Expres

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články